Każde z narzędzi w miejscu pracy powinno być w pełni sprawne, żeby spełniało swoje najważniejsze zadania

17 listopada 2018 Off By admin
Każde z narzędzi w miejscu pracy powinno być w pełni sprawne, żeby spełniało swoje najważniejsze zadania
Wszystkie maszyny używane w pracy są zobowiązane wypełniać ściśle określone normy dotyczące bezpieczeństwa oraz higieny z precyzją ustalone przepisami bhp. Ten warunek dotyczy również wózków widłowych, czyli popularnych pojazdów, które można spotkać w większości hal produkcyjnych i magazynów.

Wózek widłowy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym warunkiem, który może zadecydować o tym, że wózek widłowy (http://skupwozkow.com.pl/) może zostać dopuszczony do użycia, jest jego doskonała sprawność.

Nie poddawaj się – kontynuuj wyszukiwanie (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/prawo-cywilne-dla-przedsiebiorcow) pochłaniających Cię wpisów. Wyszukasz ich stosunkowo dużo na naszej następnej witrynie. Zapraszamy!

W celu zagwarantowania sprawności pojazdu należy przeprowadzać rygorystyczną konserwację i kontrole techniczne urządzenia. Należy również mieć na uwadze, że w porozumieniu z aktualnymi przepisami zabronione jest użycie w zamkniętych pomieszczeniach wózków wydzielających spaliny które mogą być zasilane benzyną etylizowaną lub posiadającą inne szkodliwe substancje.

Wózki widłowe to narzędzia, które mają szansę stworzyć mnóstwo różnych ryzykownych sytuacji podczas pracy. Dlatego przestrzeganie wszystkich przepisów odnoszących si do bhp jest całkowicie istotne w czasie pracy z tego typu maszynami. Przepisy zupełnie konkretyzują, kto może obsługiwać wózek widłowy. Jednym z podstawowych wymagań jest skończenie profesjonalnego kursu. Kurs na wózki widłowe obejmuje 48 godzin teorii a także 15 godzin praktyki i musi być przeprowadzony zgodnie z programem przygotowanym przez Ośrodek Doskonalenia Kadr Ministerstwa Gospodarki.

Wózek widłowy

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
użycie wózków widłowych w pracy nakłada określone wymagania na pracodawcę, który powinien ograniczać pojawianie się zagrożeń i dbać o właściwy poziom bezpieczeństwa. Do jego zadań należy m. in. prowadzenie odpowiednich szkoleń, w czasie których operatorzy wózków zapoznają się z instrukcjami obsługi oraz sposobami prawidłowego użycia pojazdów, a także przepisami BHP.

Brak odnoszenia się do podstawowych przepisów bhp może prowadzić do bardzo wielu groźnych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu pracowników. Odpowiednie szkolenia oraz doskonały stan techniczny pojazdów jest warunkiem zachowania właściwego poziomu bezpieczeństwa wszystkich osób, które znajdują się na terenie przedsiębiorstwa.