Jeżeli interesują nas nowe produkty finansowe gwarantujące zwiększenie oszczędności, warto chociażby zwrócić uwagę na lokatę happy idea bank

3 września 2021 Off By admin
Jeżeli interesują nas nowe produkty finansowe gwarantujące zwiększenie oszczędności, warto chociażby zwrócić uwagę na lokatę happy idea bank
„Oszczędzanie przez wydawanie” to często stosowane w ostatnich czasach hasło. „Wydawać” można nie tylko na bieżąco, ale także poprzez przekazywanie swoich pieniędzy w depozyt na pewien czas, tak, aby po jego upływie móc liczyć na dodatkowy zarobek w formie zgromadzonych odsetek. Najlepszym tego przykładem jest rzecz jasna lokata bankowa. Jeżeli interesują nas nowe produkty finansowe z tego rodzaju warto między innymi zwrócić uwagę na lokatę happy idea bank.

skarbonka

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Lokata jest bezpiecznym sposobem na pomnażanie pieniędzy, bez praktycznie żadnego wysiłku z naszej strony. Jedyne co należy zrobić, to podpisać umowę, choć i to nie zawsze jest konieczne, zwłaszcza w dobie internetu, gdzie nierzadko wystarczy wypełnienie krótkiego wniosku i przekazanie pieniędzy na podane konto. Nie ulega jednak wątpliwości, że o wiele ważniejsze jest, dla przeciętnego użytkownika produktów bankowych, oprocentowanie lokat. To ono bowiem wpływa najbardziej na wygenerowany po jej zakończeniu zysk.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na omawiane zagadnienie – poczytaj tu (http://www.digital-motion.pl/) wszystko, co Cię ciekawi na zbliżony temat.

Niegdyś oprocentowanie lokat dochodziło do 8 czy nawet 9 punktów procentowych, dzisiaj, niestety na tak znaczny procent raczej nie możemy liczyć. Standard to z reguły 3 %, choć wspomniana lokata Happy Idea Banku gwarantuje 4 % w skali roku.

Inną ważną kwestią jeśli chodzi o lokaty jest suma wyjściowa jaką można zainwestować. Nie zawsze bowiem możemy przekazać dowolną kwotę. Zazwyczaj banki określają minimalny i maksymalny pułap, jeśli chodzi o sumę lokaty. W przypadku wspomnianej lokaty może być to suma od 1000 do 10 000 zł, przekazywana w depozyt na okres 3 miesięcy. Kluczowe w przypadku tej lokaty jest także to, że bank umożliwia jej zawarcie bez konieczności dobierania dodatkowych produktów bankowych. Niekiedy bowiem, żeby móc skorzystać z danej lokaty, klient musi zakładać nowe konto (jeśli nie jest stałym klientem placówki) bądź dobierać inny produkt bankowy.

pieniądze

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku omawianej lokaty nie ma takiej potrzeby. Jedynym ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że jest ona przeznaczona jedynie dla nowych użytkowników, czyli takich osób, które z Idea Bankiem nigdy wcześniej nie zawierały umowy na lokatę. Warto rozejrzeć się za nowościami jeśli chodzi o lokaty, jako że w ten sposób możemy liczyć na większy zysk bez praktycznie żadnego ryzyka.