Jakim sposobem dopasować obuwie na każdą sytuację?

5 września 2021 Off By admin
Jakim sposobem dopasować obuwie na każdą sytuację?
W dzisiejszych czasach nastało znaczne rozprężenie obyczajowe, to co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś jest na porządku dziennym. Pewnie, że nie jest to jakaś bardzo zła tendencja, lecz niekiedy w momentach, które jednak wymagają od nas podstaw savoir-vivre’u czujemy się nieco zdezorientowani.

Gdyż na niektórych płaszczyznach komunikacji społecznej, nadal negatywnie widziane są odstępstwa od reguły. Jak zachować się na obiedzie biznesowym z szefem, lub pierwszej kolacji u rodziców narzeczonego? Dzisiaj zajmiemy się jednak zagadnieniem odpowiedniego ubioru – jak dobrać buty do danej sytuacji?

buty, obówie

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pracujemy w branży, w której codziennie kobiety zakładają garsonki a mężczyźni garnitury, powinniśmy dobrać odpowiednie buty. Balerinki są jak najbardziej wskazane, o ile tylko dobrze w nich się prezentujemy, lecz muszą być one zabudowane. Także w gorące dni, żadna forma odkrytych stóp nie pasuje do takiego biura, zresztą przeważnie jest tam zamontowana klimatyzacja. Jeśli jesteśmy urzędniczką lub nauczycielką, nie mamy wyznaczonego stroju, jednak łatwo za jego pomocą stracić respekt otoczenia. Pewnie, że czerwone szpilki wyglądają na nodze bardzo ładnie, jednak raczej nie jest to odpowiednie obuwie dla nauczycielki klas podstawowych.

Następnym kontrowersyjnym miejscem będzie z pewnością gastronomia. Każdy z nas niekiedy odwiedza restaurację, oczekując na podanie dania dużo możemy zaobserwować, chociażby strój kelnerki. Dlatego właściciele od swoich pracownic wymagają zazwyczaj nienagannego, czarnego ubioru – bawełniana koszulka, zapaska i czarne balerinki. Inaczej to wygląda w lokalach rozrywkowych czy pubach.

buty sportowe

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Tam, w zależności od profilu miejsca , wymagany jest od dziewcząt strój podkreślający ich kształty – czerwone szpilki, kusa spódniczka, dopasowany top. Wszystko aby zainteresować klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami korporacji, którzy nie mają styczności z klientem, to i tak musimy się właściwie prezentować.

Jeżeli pasjonuje Cię przedstawiana w tym poście kwestia, zobacz treść na witrynie (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/do-siatkowki.html), którą zapewne również uznasz za pomocną.

Chociaż nie jest to od nas wymagane, lecz praca na poważnym stanowisku zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie ulica, dlatego czerwone szpilki lepiej pozostawić w domu. Wybierzmy buty wygodne i klasyczne, jak balerinki.

Odpowiednie dobranie obuwia jest niezwykle ważne w pewnych zawodach. Oczywiście, w większości z nich żaden wytyczony model code nie obowiązuje, jednak ludzie pomimo tego mogą nas ocenić niewłaściwie na podstawie nieodpowiednio dobranych sandałów.