Jakiego rodzaju blat wybrać?

24 maja 2020 Off By admin
Jakiego rodzaju blat wybrać?
Przez wiele długich lat w domach dominowały blaty wyprodukowane z różnorodnego rodzaju laminatów. Trend ten mimo wszystko odchodzi do lamusa, coraz częściej kupujemy blaty kamienne. Jakie będą zalety tych blatów? Z jakich gatunków kamieni się je wykonuje? Naturalny kamień gości obecnie nie tylko w ogrodach, lecz również w naszych wnętrzach. Szczególnie błyskawicznie trafił on do pomieszczeń kuchennych.

urządzona kuchnia

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej blaty do kuchni wykonywane będą właśnie z naturalnego kamienia. Pośród nich przeważają blaty granitowe. Oferowane blaty granitowe mają liczne plusy. Generalnie są niezwykle trwałe – Są odporne na zarysowania, wodę i ścieranie.

Na niniejszej stronie opublikowano absorbujące informacje, ale zobacz także pozostałe tematyczne wątki (http://www.alena-firany.pl/firany-zas/kuchnia/kuchnia-firanki-gotowe.html), gdyż one również na pewno Cię zainteresują.

Wykorzystywane są nie tylko w formie blatów mebli kuchennych, lecz również mebli w łazience. Mogą być stosowane na szafkach umieszczonych bardzo blisko gazówki lub płyty elektrycznej. Materiał ten, a więc także granit będzie bowiem elementem całkowicie niepalnym. Granit to skała, jaka występuje nie tylko w podstawowym popielatym kolorze. Bezproblemowo można więc dostać blaty beżowe, w rozmaitych odcieniach czerni, a także zielone lub błękitne.

blat kuchenny

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Materiał ten będzie zazwyczaj wykorzystywany nie jedynie do ozdób wnętrz, ale także w dziale budownictwa.

Jeśli takiego rodzaju tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis (http://tomiservice.pl/offer/13), który bez wątpienia też przyciągnie Twoją uwagę!

Wiele z naturalnych kamieni bogatych jest w węglan wapnia. Węglan wapnia jest materiałem dolomitów, koralu oraz kredy. Węglan wapnia wchodzi także w skład kalcytu. W wielu działach budowlanych najczęściej stosowany jest wapień. Dzisiaj z wapieni wykonywane są materiały ścienne zewnętrzne budynków. Chętnie stosują go również artyści rzeźbiący w kamieniu. Sporo skał bogatych w wapień możemy spotkać na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na obszarze Gór Świętokrzyskich oraz na Roztoczu oraz Lubelszczyźnie. Materiał ten bardzo łatwo ulega erozji oraz wietrzeniu. Przechadzając się po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej natkniemy się na wapienne ostańce, czyli wznoszące się samotnie skały, często wyszczególniające się zaskakującymi kształtami – WKG Spółka z o.o. sp.k.. Bardzo popularną samotną skałą wapienną będzie Maczuga Herkulesa, którą mamy okazję oglądać w Ojcowskim Parku Narodowym.