Jakie są typy luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co należy zwracać uwagę?

10 maja 2021 Off By admin
Jakie są typy luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co należy zwracać uwagę?
Ciężko aktualnie nawet sobie wyobrazić mieszkanie bez lustra. Lustro zawieszone w łazience, salonie lub sypialni jest bardzo ważne, bo pełni bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas. Jest także ciekawym akcentem w różnorodnych aranżacjach wnętrz, ponieważ przy okazji wspaniale powiększa i oświetla konkretne pomieszczenie.

lustro w salonie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Zanim wybierzemy należy sprawdzić nie tylko cenę oraz rozmiar, ale też grubość tafli. Spośród luster dekoracyjnych wyróżnimy tzw. lustra zwykłe oraz kryształowe. Jedne z nich są najczęściej tańsze, mogą wystąpić w trzech grubościach, co oznacza 3, 4 i 5 milimetrów. Niestety lustro o grubości trzech milimetrów może się wyginać i zniekształcać obraz, więc miejmy na uwadze, by wybierać właściwie grube i wysokie lustra. Im więc twardość tego typu lustra jest bardziej wysoka, tym jest lepsza, to istnieje znikome ryzyko starcia oraz zarysowania powierzchni.

Natomiast lustra (sprawdź http://www.krypton.wroclaw.pl/) kryształowe są szlifowane z tak zwaną fazą, czyli ściętymi po skosie brzegami. Ich tafla bardzo często ma około czterech i pięć mm.. Lustro na pewno jest obowiązkowym elementem każdej łazienki, i to bez względu na jej wielkość i styl. Jest niezastąpione w trakcie wykonywania najważniejszych czynności, które wiążą się na przykład z czesaniem, goleniem czy myciem zębów. Wybierając najlepsze lustro dla naszych potrzeb, trzeba pomyśleć, czemu ono służy. Czy jest nam konieczne w czasie wykonywania elementarnych czynności, a może ma odmienne zadanie, jak optyczne powiększenie przestrzeni? Bez względu na rodzaj lustra trzeba uwzględniać wszystkie korzystające z tego miejsca osoby, to może sprawić, iż powiesimy lustro [ sprawdź lustra łazienkowe] na właściwej wysokości, dzięki czemu każdy będzie mógł bez problemu z niego skorzystać.

okrągłe lustro w łazience, łazienka

Autor: 國豪 徐
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród luster łazienkowych możemy spotkać lustra różnego rodzaju, jak prostokątne czy owalne, lustra o różnych wymiarach i z najbardziej rozmaitym typem oświetlenie. Bardzo często z powodów praktycznych takie lustra wiesza się tuż nad umywalką. Lustro łazienkowe lokować możemy także wzdłuż wanny na dużej części ściany. Aktualnie na rynku odnajdziemy również propozycje szafek łazienkowych, które mają zamontowane jedno lub kilka luster. Dość ciekawe są również lustra zamawiane na wymiar, jednak gdzie takie kupić? Wydaje się, iż jak lustra na wymiar w Warszawie jest najbardziej właściwym wyborem.