Jakie są najpopularniejsze odmiany tapet do wykończenia ścian, skąd się wzięła popularność fototapet.

5 lipca 2019 Off By admin
Jakie są najpopularniejsze odmiany tapet do wykończenia ścian, skąd się wzięła popularność fototapet.
Tapety od lat są jedną z najbardziej popularnych wykończeniowych metod, wielu ludzi znacznie bardziej je woli od malowania ścian farbami. W sprzedaży będzie ich parę różnych odmian, dzięki czemu da się wybrać coś odpowiedniego zarówno pod względem wzornictwa, jak też zastosowania w konkretnym pomieszczeniu. Tanią odmianą tapet są tapety papierowe, wykonane są one po prostu z paska odpowiednio przygotowanego papieru.

salon

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Ich podstawową zaletą jest cena, lecz mają dość istotne wady, przez co zainteresowanie nimi bez przerwy maleje. Po pierwsze są całkowicie nieodporne na działanie wody, a poza tym ciężko się je układa, bo wymagają bardzo równych powierzchni. Dużo praktyczniejsze są tapety wykonane z winylu.

Przez odpowiedni materiał doskonale będą się nadawać do wilgotnych pomieszczeń, takich jak kuchnie i łazienki, ale także znacznie lepiej się prezentują. Niestety ich minusem jest dość wysoka cena, lecz biorąc pod uwagę ich zalety w wielu przypadkach korzystniej jest dołożyć te kilka złotych i mieć znacznie lepiej wykończone ściany.

dowolnego zdjęcia i przyklejenia go na ścianie. Fototapety kładzie się w taki sam sposób jak typowe odmiany tapet, tak naprawdę do ich wytwarzania używa się dokładnie takie same podkłady. Współcześnie coraz więcej firm oferuje możliwość zrobienia fototapet na zamówienie, i dzięki rosnące powszechności sprzętu do drukowania ich ceny są niewiele większe od cen za tradycyjne tapety. Sam proces zamawiania jest bardzo prosty, i sprowadza się do paru kroków – ładne fototapety do sypialni.

Przede wszystkim należy bardzo dokładnie wymierzyć pomieszczenie, do którego chce się je zamówić, następnie trzeba wybrać podkład i motyw do druku. Można przesłać swoje własne zdjęcie, a można też wybrać spośród wielu tysięcy z banku zdjęć. Po złożeniu zamówienia i opłaceniu trzeba będzie poczekać, aż fototapety do sypialni dotrą do kupującego, a następnie nakleić je na ścianach zgodnie z przysłaną instrukcją.