Jakie są najlepsze metody na wyszukiwanie konkretnych i ściśle sprecyzowanych stron w sieci internetowej

23 lipca 2021 Off By admin
Jakie są najlepsze metody na wyszukiwanie konkretnych i ściśle sprecyzowanych stron w sieci internetowej
Wyszukiwarka Google to skarbnica najróżniejszej wiedzy. Wraz z każdym rokiem strony które indeksuje powiększają się w bardzo szybkim tempie. Lecz wraz coraz większą ilością dostępnych linków nie postępuje edukacja osób przeglądających te zasoby. Duża ich część nie potrafi dokładnie szukać zadanych treści, wpisując w okienko wyszukiwarki całe złożone sformułowania i oczekując, że pojawią się dziesiątki adekwatnych rezultatów, jakie będą spełniać oczekiwania.

Wyszukiwanie informacji

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Inni tak zestawiają zapytania, że wyniki które dostają musieliby przeglądać tygodniami, nim doszukaliby się odpowiednich wyników. Tyle lat przed ekranem komputera i tyle pieniędzy przeznaczonych na połączenie z Internetem zaprocentować powinno wzrostem świadomości internetowej użytkowników. Tymczasem duża ich część przez lata nie rozwija się w żaden sposób, pozostając stale na takim samym stopniu zaawansowania, niczym troglodyta, który za żadne skarby świata nie chce zejść z drzewa.

Obcowanie z nowoczesnymi narzędziami wyszukiwania wcale nie jest tak trudne, jak komuś może się wydawać.

Nie czekaj! Zachęcamy – naciśnij (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/planty-raclawickie/) w hiperłącze i czytaj do woli. Opracowaliśmy tam dla Ciebie sporo interesujących wpisów.

Inżynierowie Google będą dbać o to żeby cały czas unowocześniać swoje dzieło w taki sposób, żeby mogło ono nadążyć za rosnącymi potrzebami szukania pośród rosnącej liczby bezwartościowych stron. Szukając nowego mebla pod telewizor albo do łazienki nie wystarczy już wpisać w okienku meble RTV i meble (meble dziecięce Bellamy) łazienkowe, ponieważ w wynikach będą się pojawiać setki stron, z jakich zdecydowana większość w ogóle nie będzie zawierać oferty mebli.

Szafka pod rtv

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Ograniczenie do frazy stolik szafka rtv (polecany sklep trochę zbliży do celu, lecz nadal ciężko będzie znaleźć oferty sklepów. To samo dotyczy frazy łazienkowej. Poszerzenie hasła do rozmiaru szafka łazienkowa słupek (polecany sklep internetowy) da zapewne specyficzną ofertę producentów tych nietypowych mebli, jednak okazać się może, że w ich żargonie nazwy będą inaczej brzmiały i tym samym wyszukiwarka też zaindeksuje je w inny sposób. Warto więc podawać takie zestawienia słów charakteryzujących szukaną frazę, aby jak najbardziej zawęzić wyniki szukania. Inaczej zamiast sklepów z szukanymi artykułami otrzyma się śmieci.