Jakie mamy rodzaje fototapet oraz w jaki sposób wybrać taką, aby pasowała do konkretnego typu pomieszczenia?

14 sierpnia 2021 Off By admin
Jakie mamy rodzaje fototapet oraz w jaki sposób wybrać taką, aby pasowała do konkretnego typu pomieszczenia?
Coraz bardziej modne są fototapety, możemy je napotkać w wielu mieszkaniach. Przy kupowaniu fototapety dobrze jest pomyśleć o dobraniu odpowiedniego wzoru, liczy się przecież dobry pomysł oraz wysoka jakość. Na co więc zwrócić uwagę przed kupnem, żeby wybrana przez nas fototapeta był idealna?

Motywy fototapet są całkiem różne, co najważniejsze poza klasycznymi wzorami dostępne są również oryginale rodzaje, jak kolaże, które przedstawiają najsłynniejsze stolice lub czarno-białe fotografie. Fototapeta to świetny pomysł na zagospodarowanie ścian, można je w związku z tym zaprojektować z wyobraźnią, pasją albo zapełnić wspomnieniami. Bardzo ciekawa może być możliwość zrobienia fototapety z własnych zdjęć, nie trzeba do tego wielkich formatów. Znawcy podpowiedzą, że wystarczą zdjęcia zrobione aparatem, który ma więcej niż dwanaście pikseli i dobrą optykę.

fototapeta tower bridge

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu fotografie są w ten sposób obrabiane, by nie było widać nawet najmniejszych pikseli – kliknij i zobacz. Najlepsze firmy, które w profesjonalny sposób zajmują się robieniem takich fototapet, potrafią dobrać wzór do wybranego wnętrza. Dlatego też, w zależności od tego, jakie wnętrze chcielibyśmy urządzić możemy mieć piękne fototapety do salonu, kuchni czy sypialni. W sklepach dostępne są trzy najpopularniejsze rodzaje takich tapet, to znaczy foliowa, lateksowa albo winylowa. Te trzy rodzaje są odpowiednie do odmiennego podłoża. Różna będzie także cena, zastosowanie jak i trwałość. Trzeba przy tym mieć świadomość, iż fototapety wykonywane są ekologicznymi farbami na różnych materiałach, dlatego też typ podłoża, na jakim została wydrukowana fototapeta różnicuje jakość oraz cenę.

Do kupienia są też wspomniane wcześniej fototapety foliowe – zobacz u najlepszych. Jest to rodzaj samoprzylepnej fototapety, jaka nanoszona jest na tkaninie poliestrowej. Z wyglądu jest podobna do ściennej naklejki, poza tym jest to w miarę tania i jedna z popularniejszych opcji. Jakość takiej fototapety zależy od typu folii i farby do tynków zewnętrznych drukarskiej.

Jeśli niniejszy materiał Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł, który przedstawia podobne kwestie.

Nakleja się ją na gładkie nawierzchnie, dlatego też jest całkiem dobra do używania na meblach, drzwiach albo szybach. Jest bardzo dobra do pokoi dziecięcych. Łatwo się ją odkleja, więc jeśli tylko będziemy chcieli możemy ją ściągnąć, by przykleić w inne miejsce.