Jakie cechy posiada idealna wizytówka?

21 lutego 2020 Off By admin
Jakie cechy posiada idealna wizytówka?
Zakładasz własny biznes? Jeżeli tak to czas by pomyśleć o swej wizytówce. W obecnych czasach gra nadzwyczaj istotną rolę, dlatego warto poświęcić jej troszeczkę czasu. Wizytówka winna zawierać nie jedynie najważniejsze wiadomości na nasz temat, lecz również reklamować nasze przedsiębiorstwo. Nieodpowiednio zaprojektowana może nam zaszkodzić jak też przedstawić nas w złym świetle. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam skonstruować idealną wizytówkę.

pomocne wskazówki

Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio opracowana wizytówka pełni funkcję identyfikatora przedsiębiorstwa w pierwszym kontakcie z możliwym klientem. Mimo niewielkich gabarytów, niesie ze sobą garść celowych danych o samym przedsiębiorstwie, nie tylko w warstwie tekstowej – tak samo istotny jest także wybór całościowej stylistyki a także samej metody wydruku wizytówki. Początkowym krokiem planowania należytej wizytówki będzie ustalenie, które dane potrzebowalibyśmy na niej zamieścić.

Struktura tej strony bardzo Ci się spodobała? Raduje nas to. Więc zapewne masz ochotę przejść do nowej strony? Prosimy, dowiedz się ponadto (https://www.robak.konin.pl/oferta/depaletyzatory/automatyczne) jak to uczynić.

Czy mają to być tylko główne dane przedsiębiorstwa, jak nazwa oraz numer telefonu, czy także godziny otwarcia punktu czy motto naszej działalności? Częstokroć w przedsiębiorstwu poza wizytówką firmową planuje się również wizytówki imienne dla pracowników, jacy mają kontakt bezpośredni z klientem. Wtedy taka wizytówka poza nazwą przedsiębiorstwa i nazwiskiem zawiera również numer telefonu i maila konkretnej osoby.

projektowanie

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Projekt graficzny winien być spójny z pozostałymi fragmentami identyfikacji przedsiębiorstwa. Najlepiej, kiedy jest on opracowywany na początku, przy okazji konstruowania brand (www.ckim.pl/nasze-uslugi/branding < przejdź na naszą stronę to łącze) identity. Istotne, ażeby był względnie prosty. W przypadku poniektórych branż akceptowalne są pewne wyjątki od zasady, wówczas możemy pozwolić sobie na nieszablonowość. Bardziej aniżeli skomplikowana forma liczy się jednak sama idea. Istotnym etapem, nierozerwalnie powiązanym z opracowaniem koncepcji graficznej będzie wybór nośnika. Niezmienną popularnością cieszy się papier, jednak w wypadku wzmiankowanych wyżej niestandardowych rozwiązań możesz pokusić się o druk na innych materiałach – pleksi, a nieraz nawet gumie, syntetyku bądź tkaninie. Jednak nawet klasyczny, papierowy wariant wizytówki, zapewnia nam duże pole do popisu. Można wybierać z papierów o różnorodnej fakturze jak też kolorystyce. Jeżeli chodzi o tani druk wizytówek Warszawa, dostępnych jest także wiele sposobów wykończenia, między innymi foliowanie albo tłoczenie.