Jaki materac kupić?

15 stycznia 2021 Off By admin
Jaki materac kupić?
Materac jest to konstrukcja stworzona po to, aby zagwarantować ciału odpowiednie podparcie w leżącej pozycji. Znakomicie dobrany gwarantuje wygodny, zdrowy a także bezpieczny sen.
Nawet najlepsza sofa czy też narożnik nie zapewni nam tego, dlatego że meble owe w większości wypadków są twarde, przeznaczone do eksploatacji w siedzącej pozycji bądź do okazjonalnego snu.

Niestety szczególnie użytkownicy mniejszych mieszkań stoją częstokroć przed dylematem przewidując nabycie łoża. Trudno wtenczas o idealne rozwiązanie funkcjonalne, warto jednak poświęcić nieco uwagi tej decyzji, albowiem właściwe podparcie ciała podczas snu jest inwestycją w zdrowie. Z tychże względów zalecamy zakup materaca dopasowanego do indywidualnych wymogów, zwłaszcza w sypialniach dziecinnych. Przeciętny człowiek śpi mniej więcej 8 godzin na dobę, co znaczy, iż średnio 1/3 życia spędzamy w łóżku. W trakcie snu organizm się regeneruje, muskuły relaksują, zaś nerwy wyciszają. Jest on podstawowym sposobem relaksu po trudnym dniu i dlatego niesłychanie istotny jest wybór stosownego materaca. Dobrze dobrany model nie tylko zagwarantuje nam regenerację sił, ale zadba o kondycję kręgosłupa. Pamiętajmy, iż materac to nie tylko fragment wyposażenia, mający zagwarantować nam wrażenia estetyczne, bowiem od niego zależy nasze zdrowie.
półki

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze zadanie jakie powinien pełnić materac (zobacz https://www.sensive.pl/materace-rzeszow/) to odpowiednie podparcie kręgosłupa, stąd powinien być on dobrany głównie do wzrostu jak też wagi ciała. Dosyć powszechna jest opinia, że materac piankowy winien być jak najtwardszy. Pogląd ten pochodzi z czasów, gdy stosowano sprężyny bonnelowe, trawy morskie, zaś synonimem trwałości i jakości, była twardość.

Prawda jednak jest taka, że to waga człowieka jest wyznacznikiem nośności oraz gdy wybierzemy model zbyt twardy to będziemy się na nim męczyć. Dobrze dobrany materac (zobacz https://www.sensive.pl/categories/materace-na-wymiar/) nie jest ani nadto twardy, ani nadto miękki, lecz idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.