Jaki mamy wybór bram garażowych? Jakie mają zalety? Dla jakiego rodzaju podjazdów są odpowiednie?

27 maja 2021 Off By admin
Jaki mamy wybór bram garażowych? Jakie mają zalety? Dla jakiego rodzaju  podjazdów są odpowiednie?
Jak stawiamy dom, to dobrze jest pomyśleć o miejscu, w którym będziemy parkować nasze auto. Pod takim kątem bowiem trzeba wybrać konkretną bramę do garażu. Jakie rodzaje bram są do wyboru?

Bramy skrzydłowe, inaczej rozwieralne to rozwiązanie, jakie przypomina zwykłe drzwi. Występują jako jedno lub dwuskrzydłowe, jednak częściej spotykamy tą drugą wersję. Na jej otwarcie potrzebujemy bowiem mniej miejsca, jakie możemy przeznaczyć na podjazd. Takie bramy wykonuje się często z drzewa, natomiast otwiera się je ręcznie. Może to być utrudnienie zimą, kiedy to przed ich otwarciem trzeba zgarnąć śnieg z podjazdu. Na pewno ich zaletą jest przystępna cena jak również łatwy montaż.

brama garażowa, garaż

Autor: tachyondecay
Źródło: http://www.flickr.com/photos/tachyondecay/2068146974/

Bramy uchylne są dobre do garażu z jednym pojazdem. Producent bram garażowych tego rodzaju z reguły ma w ofercie modele maksymalnie do trzech metrów szerokości. Są dwa typy konstrukcji tego typu bram. Pierwsza zwana płytową, gdzie drzwi bramy są usztywnione blachą z płaskownikami stalowymi. Druga natomiast to konstrukcja ramowa, w jakiej głównym trzonem jest właśnie rama. Jest ona wypełniona lekkim materiałem. Takie bramy są łatwe w obsłudze i dość ciche. Zamknięcie na klucz uruchamia dodatkowe ryglowanie.

Bramy – jesteśmy tutaj – segmentowe charakteryzują się tym, że otwierane są bez wysuwania się na zewnątrz. Zatem cały podjazd może być użyty do parkowania samochodu. Taka brama składa się z pojedynczych segmentów, które łączą się zawiasami. Gdy używamy tego typu bramy, to idące wzdłuż prowadnicy segmenty chowane są w środku pomieszczenia. W zależności od tego czy będzie to brama boczna, czy górna, dokładnie w ten sposób rozsuwają się segmenty. Zastosowanie rolek ze sztucznego tworzywa zapewnia cichszą i sprawną pracę.

dom, garaż

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Bramy rolowane są dość masywne. Rozwijane są ze skrzynki, jaka jest zamontowana zaraz nad wejściem do garażu. Należy wziąć pod uwagę ten detal, jak wyliczamy miejsce, które musimy przeznaczyć na zamontowanie bramy. W takim wypadku dostępny jest jedynie napęd elektryczny, który uruchamiany jest guzikiem na skrzynce. Są bardzo dobrą ochroną przed złodziejem, bo są mocne oraz maja blokadę, która uniemożliwia podważenie przez osobę niepowołaną. Wybór rodzajów profili jest naprawdę duży.

Na niniejszej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, ale szybko przeczytaj także pozostałe szczegóły na witrynie (http://www.drabest.pl/pl/15-drabiny-ewakuacyjne). One również są bez wątpliwości warte zainteresowania.

Możliwe jest, by osobiście zadecydować o kształcie jak również sposobie wykończenia. Kolor również można dobrać indywidualnie, tak samo jak tłoczenia.

Jak widać jest w czym wybierać. Dlatego zanim podejmiemy decyzję warto przeanalizować dostępne opcje.