Jaki kupić klimatyzator do mieszkaniu? Przewodnik

10 października 2019 Off By admin
Jaki kupić klimatyzator do mieszkaniu? Przewodnik
Początek wiosny to dobry moment dla tych wszystkich, jacy kolejnego lata nie pragną spędzić w ogromnym upale i myślą o zakupie klimatyzatora.
Warto wiedzieć, co powinniśmy nabyć, który klimatyzator wybrać oraz co nas czeka przed pierwszym uruchomieniem.

łazienka, stylowa łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednie prace budowlane. Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja w prywatnych domach mogła wiązać się z blichtrem dostępnym wyłącznie dla bogaczy. Dziś klimatyzatory domowe nabędziemy już za mniej niż 2000 zł. Gdy za oknem upał będzie lał się z nieba, ty będziesz wypoczywał w komfortowych warunkach. W naszym przewodniku postaram się odpowiedzieć na pytanie, który klimatyzator – kliknij tutaj – nabyć, ażeby jak najlepiej spełniał wasze potrzeby.
Klimatyzatory mobilne. W pierwszym momencie wydawać by się mogło, że to perfekcyjne rozwiązanie. Nie dosyć, że urządzenie realnie chłodzi, to jeszcze zdołamy ustawić go w tym wnętrzu, w którym obecnie przebywamy. Główną wadą klimatyzatora przenośnego jest konieczność skorzystania z otwartego, a przynajmniej uchylonego okna. Ten sprzęt wymaga, aby gorące powietrze z wnętrza zostało odprowadzone na zewnątrz. Służą temu całkiem długie, elastyczne rury o grubości mniej więcej 10-15 cm, której wylot powinniśmy ulokować za oknem. Tylko w niektórych mieszkaniach znajdziemy wentylacyjne kratki umieszczone na zewnętrznych ścianach i wybiegające na zewnątrz domku. Co to oznacza w praktyce? Dość spore straty energetyczne.

Ogromna część pracy klimatyzatora mobilnego pozostanie zniwelowana przez notoryczny napływ gorącego powietrza z zewnątrz. Stacjonarny klimatyzator jest więc lepszym wyjściem.
W przypadku klimatyzatorów instalowanych pod Sufitem złym pomysłem będzie zamocowanie go nad szafą.