Jaki klimatyzator nabyć?

11 sierpnia 2020 Off By admin
Jaki klimatyzator nabyć?
Klimat ociepla się. Odczuwa się to bez wątpliwości. Warto więc zastanowić się nad zamontowaniem klimatyzatora, zapewniającego miłe, chłodne powietrze.
Klimatyzatory mobilne to podejście najprostsze.

Stojak na biżuterię

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby zamontować takie urządzenie, nie musimy kuć ścian jak też prowadzić przewodów. Wymóg będzie tylko jeden – bliskość okna. Przez nieznacznie uchylone okno, elastyczną rurką, odprowadzane jest na zewnątrz ciepłe powietrze z pomieszczenia. Minusem owych przyrządów jest względnie niska wydajność (zwłaszcza z powodu uchylonego okienka), do tego są dość hałaśliwe. Powinno się również pamiętać, że tego rodzaju klimatyzator to dodatkowy sprzęt w pomieszczeniu, zajmujący miejsce. Nie wolno na nim kłaść żadnych przedmiotów, ani przykrywać wentylacyjnych kratek – zakłóca to jego pracę oraz może doprowadzić do przegrzania. Polecane są przeważnie do niedużych mieszkań.
Klimatyzatory typu split składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w parownik, wiatrak (zobacz żyrandole z wiatrakiem) nadmuchowy i układ sterujący. Występują w rozmaitych wersjach, w zależności od sposobu montażu. Najpopularniejsze są przyrządy ścienne. Prezentują się efektownie, natomiast fabrykanci prześcigają się wręcz w projektowaniu ich w nowiuteńkich, ciekawszych rodzajach. Swobodnie zatem możemy je eksponować na ścianach, instalując dla przykładu nad łożem w sypialni albo nad kanapą w pokoju dziennym.

Na ogół spotyka się je w odcieniu białym, ale mogą być także wykończone przyciemnianym zwierciadłem lub chromem. Osiągalne są również w odcieniach metalicznych np. szarym bądź niebieskim, a również w wykończeniu drewnopodobnym. Klimatyzacja > klimatyzacja z montażem w domu to naprawdę fajna sprawa.