Jaką wannę kupić?

28 kwietnia 2021 Off By admin
Jaką wannę kupić?
Wannę można wybierać spośród stalowych, żeliwnych, z akrylu a także ze sztucznego marmuru. Fabrykanci oferują także modele o różnorodnych wymiarach oraz kształtach.

Be Special Decor Silver

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Wanny Cersanit mają komfortowe siedzenia, wyprofilowane wezgłowia, pozwalające w wygodny sposób oprzeć głowę, wyżłobienia na łokcie, pomocne przy wstawaniu uchwyty a także półki na kosmetyki oraz antypoślizgowe dno. Mnóstwo wanien ekwipuje się w urządzenia do masażu wodnego a także udogodnienia dla osób nie w pełni sprawnych. Wybierając się po kupno nowiutkiej wanny, najczęściej zastanawiamy się, jaką wybrać, z jakiego typu tworzywa – poliwęglan trapezowy powinna być zrobiona. Przyjrzyjmy się zatem, jakie właściwości mają surowce, z jakich są zbudowane nasze „wanny”. W sklepach możemy spotkać przeróżne typy wanien.
Wanny żeliwne. Są trwałe i solidne. Nierzadko mają ozdobne nóżki w formie łap egzotycznych zwierząt – więc doskonale pasują do luksusowych łazienek. Wadą żeliwnych jest ich duży ciężar, utrudniający dźwiganie do mieszkania, a również mała rozmaitość barw i kształtów – przeważnie są białe oraz w kształcie prostokąta. Puste wanny będą zimne w dotyku – osoby niecierpliwe, które wchodzą do nie całkiem wypełnionej wanny nie będą czuły komfortu. Wanny ze stali. Są dostępne w wielu barwach, kształtach a także (wróć) wymiarach. Współczesne emalie, którymi się je pokrywa, gwarantują odporność na uderzenia jak też działanie środków chemicznych. Czasami emalia jest „antyprzyczepna” – nie przylepia się do niej brud.

Wanny stalowe nie są nadto ciężkie a więc łatwo je przenosić. Minusem wanien stalowych jest to, iż – nie wypełnione wodą – są zimne. Także ciepła woda szybko w nich ostyga.