Jaką rolę dla bezpieczeństwa produktów żywnościowych ma pilnowanie najwyższych standardów podczas transportu i produkcji.

10 maja 2021 Off By admin
Jaką rolę dla bezpieczeństwa produktów żywnościowych ma pilnowanie najwyższych standardów podczas transportu i produkcji.
Odpowiednia produkcja, transportowanie i przechowywanie produktów żywnościowych i półproduktów do ich wytwarzania ma ogromne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa klientów.

sprawdź to

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też kładzie się ogromny nacisk na to, aby spełniać przy tym odpowiednie standardy jakości, najlepiej potwierdzone odpowiednim certyfikatem.

Warty polecenia post? Jeśli tak sądzisz, sprawdź inne tego rodzaju porady na rozpatrywany temat – bez marudzenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://www.m2t.com.pl/pl/drukarki-kodow-kreskowych-5).

Jednym z takich międzynarodowych standardów, o które mogą się starać producenci z branży spożywczej, jest fssc 22000. Ten akurat certyfikat przeznaczony był na początku jedynie dla producentów żywności, bo takie założenia były w pierwszej edycji, to obecnie został rozszerzony też na wytwórców opakowań. Planowane jest również kolejne jego poszerzenie, a mianowicie na wytwórców pasz, które są wykorzystywane do karmienia hodowlanych zwierząt.

sala konferencyjna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
server

Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie certyfikatu fscc 22000 będzie dla wytwórców produktów żywnościowych bardzo korzystne, gdyż daje to świadectwo najwyższych standardów i bezpieczeństwa. Certyfikat – więcej opinii – www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-zgodno%C5%9Bci-eac.html – uznawany będzie na całym świecie, a coraz więcej zamawiających wymaga go także od naszych firm. Tak jest na przykład z sieciami handlowymi, które coraz częściej oczekują wysokich standardów od dostawców. Fscc 22000 opiera się na kompleksowym podejściu do zarządzania bezpieczeństwem żywności, wykorzystując obowiązujące do tej pory normy.

Firmy pragnące taki certyfikat mieć muszą wypełnić odpowiednie procedury, a także przejść końcowy audyt. Przygotowania do certyfikacji składają się z kilku etapów, a wszystkie podejmowane działania powinny się odbywać pod kontrolą niezależnych audytorów.