Jaką pościel wybrać dla naszych dzieci?

29 listopada 2021 Off By admin
Jaką pościel wybrać dla naszych dzieci?
Jeśli pragniesz zagwarantować swojemu dziecku komfort snu, musisz mu sprawić nie tylko wygodne łóżko z materacem, ale także zadbać o dobrą pościel. Czy wiesz, czym się kierować w czasie zakupów, by brzdąc przyjemnie spał każdej nocy?
Zacznijmy od rozmiaru pościeli.

Dzieciom z reguły kupujemy mniejszy, lecz pościel flanelowa (więcej tu ) będzie znakomita tak samo dla kilkulatka, jak też dla nastolatka. Poza rozmiarem istotne jest wypełnienie pościeli. Sklepy proponują nam tak dużo możliwości, że trudno jest podjąć decyzję. Niebywałą popularnością cieszą się kołdry z wełny, jakie dają ciepło, a zarazem są niezwykle lekkie. Najkorzystniej jest zdecydować się na wełnę owiec Merynosów, wtedy będziemy mieć zagwarantowaną jakość wypełnienia, a dziecko będzie mogło cieszyć się kołdrą przez długi czas. Rodzice niejednokrotnie wybierają także wypełnienie puchowe, z powodu niższej ceny i jeszcze lepszych walorów grzewczych.

pościel

Autor: DECOFLUX
Źródło: DECOFLUX

Niestety nie jest to odpowiednia kołdra dla alergików, ponieważ może spowodować uczulenia.

Spójrz – przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie nowe łącze (https://estella-shop.eu/17-ekskluzywna-posciel-mako-interlock-jersey). Tam odkryjesz wiele przydatnych wiadomości na ten temat.

Wtedy zostają nam kołdry antyalergiczne (więcej tu ), np. te z granulatem silikonowym. Nie tylko nie wywołują uczuleń, ale również odznacza je lekkość i trwałość, gdyż nie odkształcają się od środka jak wiele innych typów kołder. Sprawdzi się również wypełnienie z bambusa bądź kukurydziane, jakie wykazuje cechy antybakteryjne oraz antygrzybiczne, tak samo dobre dla małych alergików.

Nie ociągaj się – jeżeli zachęcił Cię ten artykuł, to bieżący materiał da się także przeczytać pod wskazanym linkiem. Informacje przygotowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Dobrze też zwrócić uwagę na grubość kołdry – idealne są kołdry, jakie sprawdzają się o każdej porze roku. Jeśli jednak już kupiliśmy grubą, mięciutką kołdrę na zimę, powinniśmy zainwestować w coś lżejszego na lato, aby maluszek się nie przegrzewał.

Dla dzieci znaczenie mają także poszewki. Wśród dziewczynek wyjątkowo popularna jest dziś pościel kraina lodu (więcej na ), chłopcy z kolei uwielbiają wszelkie poszewki ze smokami, dinozaurami czy autami. To my najlepiej się orientujemy, za czym przepadają nasze brzdące i co jest aktualnie na topie, zatem z pewnością nie będziemy mieć kłopotu z wyborem.
Wiedząc, na co należy mieć uwagę, łatwiej ci będzie podjąć dobre decyzje i zakupić kołdrę, w jakiej twoje dziecko z przyjemnością zaśnie. Korzystniej jest od razu wybrać dobrą kołdrę, niż wymieniać ją po kilku miesiącach, wydając kolejne pieniądze, co nie będzie zbyt opłacalne dla naszych finansów.