Jak zaplanować kominek w swoim domu?

9 stycznia 2020 Off By admin
Jak zaplanować kominek w swoim domu?
Współczesne technologie udostępniane przez producentów i różnorodność stylistyczna zabudowy paleniska, pozwalają na zastosowanie kominka zarówno w domu o tradycyjnym charakterze, jak i luksusowym apartamencie. Dla wielu osób kominek w swoim lokum to spełnienie marzeń o eleganckiej aranżacji, w której odnaleźć można relaks. Na co warto poza walorami estetycznymi powinniśmy zwrócić uwagę w czasie planowania strefy kominkowej?

dom w budowie

Źródło: flickr.com
mieszkanie - landszaft

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Zamieszczenie w pomieszczeniu tradycyjnego kominka zależy przede wszystkim od lokalizacji przewodu kominkowego, do jakiego doprowadzona jest cała instalacja paleniska. Większą swobodą aranżacyjną dysponują właściciele palenisk na biogaz i pieców kominkowych – sprzętów o mniejszych wymaganiach technicznych aniżeli tradycyjne paleniska – którzy mają szereg możliwości przy ustawieniu takiego wyposażenia i zyskują pełną dowolność w kreowaniu wnętrza – producent wkładów kominkowych. Znaczącą rolę w aranżacji strefy kominkowej odgrywa także stylistyka wykończenia, konkretnie chodzi o to jak prezentuje się zabudowa kominek jaką posiada. Ogromne znaczenie w tego rodzaju projekcie mogą mieć również elementy instalacji, takie jak wkłady kominkowe z płaszczem wodnym.

Poświęć chwilę i sprawdź tu pierścienie poliuretanowe podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie wahaj się zbyt długo:)

Najlepiej jest znaleźć fachowców, którzy pomogą w dobraniu całej instalacji oraz zabudowy kominka.

Na przykład wymienione wkłady kominkowe z płaszczem wodnym szczególnie poleca się osobom, które chcą zaoszczędzić na ogrzewaniu – wkład kominkowy z płaszczem wodnym.

Decydując się na stworzenie przestrzeni kominkowej, poza względami estetycznymi na pewno musimy zadbać o bezpieczeństwo domowników. Większość palenisk emituje bowiem ciepło, pochodzące z ognia – to groźny żywioł, gdy wyjdzie spod kontroli może spowodować ryzyko wystąpienia pożaru. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać kilku podstawowych zasad odpowiedniego korzystania z urządzenia, o których z pewnością poinformuje nas specjalista instalujący kominek.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, ale kliknij ponadto tu – znajdziesz tam niezwykle unikalny serwis, który również będzie dla Ciebie interesujący.

Przede wszystkim, część podłoża wokół paleniska warto wyłożyć niepalnym materiałem, na przykład kamieniem, natomiast akcesoria kominkowe, wyposażenie wnętrza oraz dekory należy zamieszczać w odległości minimum 1,5 metra od paleniska. Te proste czynności pozwolą cieszyć się pełnią blasku i ciepłem kominkowym, a równocześnie gwarantują bezpieczeństwo podczas jego użytkowania.