Jak zadbać o nasze czworonogi? Co musimy kupić?

6 marca 2021 Off By admin
Jak zadbać o nasze czworonogi? Co musimy kupić?
W większości naszych mieszkań spotkać można czworonogi. W zdecydowanej większości są to psy. Inne osoby stawiają na kociaki. Nie brakuje także takich, którzy stawiają na świnki morskie lub chomiki. Niezależnie od tego, na jakie zwierzę stawiamy, musimy pamiętać o tym, by solidnie się o nie troszczyć. Jednym z elementów dbania o posiadanie zwierzęta jest serwowanie im odpowiedniej karmy. To za jej sprawą nasze zwierzaki są zdrowe, pełne energii i mają wyjątkowo ładne futro.

pies

Autor: Marc Dalmulder
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc zapewnić swoim stworzeniom dobrze zbilansowaną karmę, można postawić na produkt, jakim jest karma Brit Premium, o której więcej tutaj: . Dostarczy ona wszystkich potrzebnych składników odżywczych oraz mineralnych. Karma Brit Premium to idealny wybór, jeśli chcemy, by zwierzęta naprawdę dobrze się czuły. Trzeba pamiętać, aby dostosowywać karmę do rodzaju stworzenia, które mamy w domu. Całkiem inaczej żywimy psy niż chomiki. Istotne jest także, żeby pożywienie dostosować do wieku rozwojowego stworzenia. Inaczej jedzą dorosłe już zwierzęta (poznaj legowisko ortopedyczne dla psa marki Dog Desing), a inaczej młode osobniki.

Niezwykle ważna jest również profilaktyka infekcji! Decydując się na wzięcie do domu czworonoga, zawsze trzeba wiedzieć o tym, aby zapobiegać powstawaniu rozmaitych chorób. Przede wszystkim należy dopilnować, aby psiaki oraz koty zaszczepione zostały na wściekliznę. Jest to jedno z ważniejszych szczepień, które chroni nie tylko stworzenia, ale też ich właścicieli. Wścieklizna jest dla człowieka chorobą śmiertelną. Tak samo jest w przypadku zwierząt – psa lub kociaka, który zaraził się tą groźną chorobą trzeba zawsze uśpić. Takich wydarzeń rozsądniej jest unikać. Każde zwierzę powinno zagwarantowaną ochronę przed pasożytami.

Istotna jest profilaktyka przeciwpchelna – stosowanie specjalnych obroży jest najlepszym wyborem. W sezonie letnim stosować należy preparaty na kleszcze (SuperZooMarket). Preparaty na kleszcze chronią przed inwazją tych groźnych pasożytów, które mogą wywoływać na przykład odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Środki te mają zazwyczaj postać obroży takich, jak te, które używane są w przypadku profilaktyki przeciwkleszczowej. Działają skutecznie, ale należy pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać obrożę na nową. Zdecydowana większość z nich chroni przez okres maksymalnie sześciu miesięcy.