Jak zacząć grać w tenisa, jakie będzie podstawowe wyposażenie początkującego tenisisty.

2 października 2019 Off By admin
Jak zacząć grać w tenisa, jakie będzie podstawowe wyposażenie początkującego tenisisty.
Tenis jest uznawany za jeden z najbardziej elitarnych sportów. Bardzo dobrze widać to po kwotach nagród we wszystkich większych zawodach, a także ilości kibiców, jacy oglądają relacje w telewizji i internecie.

Na pewno piękne w tenisie będzie to, że rywalizacja jest bardzo czysta, tak naprawdę jedynie będą się liczyć umiejętności i kondycja, a nie ma miejsca na możliwości oszukiwania. Jeżeli sędzia spotkania jest obiektywny i bezstronny, to praktycznie zawsze powinien wygrać zwyczajnie zawodnik lepszy. Jednak poza umiejętnościami w pewnym momencie rozwoju zaczyna mieć znaczenie także odpowiedni sprzęt. Głównie bardzo duże znaczenie będzie tutaj miała właściwie dopasowana rakieta. Nawet początkujące osoby powinny choć trochę dopasować rakietę do siebie, ważna tu jest długość ręki, wysokość gracza a także jego styl (zobacz stylowy-mebel.pl) gry. Jeśli doświadczenie w grze będzie większe, to następne rakiety będą bardziej zaawansowane i lepiej dobrane (zobacz tutaj). Im lepszy będzie sprzęt, tym liczyć się należy z większym wydatkiem, ale całkiem przyzwoity model można kupić już za kilkaset złotych.

tenisista na korcie

Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tenisisty zaczynającego grę w zupełności wystarczy zakup pasującej rakiety i paru akcesoriów. Jeśli się jednak chce więcej grać, to warto pomyśleć o kolejnym wyposażeniu, które na pewno w wielu sytuacjach może być przydatne. Na pewno niezbędne będą piłki tenisowe, bo przecież czymś trzeba będzie na korcie grać.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście bardzo interesującego, sprawdź treść (http://www.skalnik.pl/blog/latarka-czolowa-jak-wybrac-odpowiedni-model/) tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Piłki występują również w paru rodzajach, zależnie od preferencji i nawierzchni używać można różnych modeli.

Wybierając się na kort powinno się mieć ze sobą puszkę piłek, nawet jeśli się okaże, że nie zostaną one wykorzystane. Nie można też zapomnieć o odpowiednim stroju, zwłaszcza butach. Tenis jest sportem szybkim i dynamicznym, więc buty powinny gwarantować odpowiednie poruszanie się na powierzchni kortu i bezpieczeństwo grania . Z ubiorem jest też związana pewna etykieta, jaka dość precyzyjnie ustala, jak powinno się być ubranym na korcie, szczególnie jeżeli gra się w jakimś klubie czy na turniejach.