Jak zachowywać się na pogrzebie?

24 września 2018 Off By admin
Jak zachowywać się na pogrzebie?
Pochówek to jedna z w największym stopniu stresujących obrzędów, w jakich możesz wziąć udział. Zaś im bliżej związani byliśmy z osobą zmarłą, tym sporzej wzruszeń generuje całe to zdarzenie.

O ile bliskiej rodzinie można wiele przebaczyć, jednakże postępowanie znajomych nie powinno wychodzić poza ogólnie uznane zasady. Chociaż chowanie zmarłego nie przynależy do przyjemnych obrzędów, to wymaga stosownej oprawy. Wielu z nas wciąż nie wie, jak się zachować w stosunku do rodziny umarłego, jaki ubiór włożyć a także jakie wieńce nabyć. Okazuje się, że także w podobnej sytuacji wiążą pewne reguły savoir-vivre, których trzeba przestrzegać.
rozwijająca gra

Autor: Global Action Nepal
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy umarł ktoś z naszej najbliższej familii, trzeba wtenczas wziąć udział w całej Mszy Świętej, oraz iść wprost za trumną. Obligatoryjna jest też obecność na cmentarzu. Jeśli chodzi o dalszego znajomego, wystarczy jedynie obecność w kościele. Czasami zdarza się jednak, że z losowych przyczyn nie można pojawić się na pogrzebowej uroczystości. W takowej sytuacji trzeba odręcznie skreślić kondolencje oraz oddać bądź przesłać najbliższej rodzinie. Należy zaakcentować, iż osoba, która przyjęła wyrazy współczucia też winna na nie w taki sam sposób odpowiedzieć. Czy winniśmy ubrać się całkowicie na czarno? W żadnym razie nie. Czerń zarezerwowana jest dla bliskiej familii.

Znajomi mogą wyrazić szacunek zmarłemu a także jegonajbliższej rodzinie, sięgając po inne stonowane barwy, takie jak przykładowo ciemny granat. Wybierając kostium na pogrzeb nie wystarczy skupić się na Kolorze. W wypadku damy dobrym wyborem jest sukienka z okrytymi ramionami a także nie dużym dekoltem.