Jak wysłać paczkę? Czytaj na ten temat

23 maja 2021 Off By admin
Jak wysłać paczkę? Czytaj  na ten temat
Możliwości jest kilka: Poczta, jednostki kurierskie, paczkomaty albo serwisy Brokerów kurierskich. Jeszcze nie tak dawno najbardziej rozpowszechnione było wysyłanie paczek pocztą. W owym celu trzeba było przespacerować się do jednostki pocztowej i nadać paczkę w tzw. okienku – nierzadko po krótszym lub dłuższym czekaniu w kolejce. Osoby, które decydowały się na przesyłkę kurierem miały dwie alternatywy. Zamówienie kuriera telefoniczne, po czym goniec nadjeżdżał, wypisywał list przewozowy oraz fakturę oraz pobierał opłatę. Ewentualnie nadawca mógł sam nadać paczkę w siedzibie firmy kurierskiej.

Współcześnie każdy kto ma do posłania paczkę, zwłaszcza jeżeli jest osobą prywatną, może skorzystać z oferty serwisów pośredniczących a także ułatwiających zamawianie kuriera.

Hej, sprawdź to wakacje tajlandia, jeśli do tej pory nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Kilka lat wstecz pojawiły się pierwsze serwisy wirtualne tzw. platformy wysyłek (tu regulamin i polityka prywatności Patron Service). Dziś bardziej znane określenie to broker kurierski. Ich najogromniejszą zaletą jest cena wysyłek, o wiele mniejsza niż bezpośrednio w jednostce kurierskiej, a nierzadko także niższa niż na poczcie. Drugą ich podstawową zaletą jest łatwość z którą możemy zadysponować kuriera – przez sieć internetową.

paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com

Każda platforma wysyłek to przede wszystkim – z punktu spojrzenia klienta – witryna www, jaka gwarantuje szybką ocenę przesyłek a także dobór oraz zamówienie kuriera on-line. Jak wygląda to kroczek po kroczku? Odwiedzamy stronę wybranego serwisu: Podajemy w blankiecie informacje dotyczące paczki: waga, wymiary. Określamy w formularzu opcjonalne usługi ponadplanowe, dla przykładu ubezpieczenie przesyłki. Dostajemy wycenę przesyłki a także listę dostępnych usług – w przypadku jeżeli jeden broker posiada w ofercie usług więcej aniżeli jednej jednostki kurierskiej – wybieramy oraz akceptujemy wycenę. Podajemy dane nadawcy, zatem adres z którego przesyłka będzie ekspediowana. Przekazujemy również dane odbiorcy, zatem adres, na który paczka ma być oddana.

Weryfikujemy poprawność danych i zatwierdzamy zlecenie, po czym zostajemy przekierowani do płatności internetowych. Dokonujemy opłaty z naszego banku i automatycznie wracamy ponownie na stronę serwisu kurierskiego. Otrzymujemy do wydruku list przewozowy. W zależności od systemy danego brokera kurierskiego list przewozowy czy też tak zwana etykieta polecamy stronę www.rathgeber.pl/ ciekawe źródło informacji jest wysyłana mailem czy do wydruku wprost ze strony internetowej. Czekamy na kuriera. Na witrynie możliwym jest śledzenie przesyłek w Patron Service.