Jak wybierać soczewki, aby najbardziej nam pasowały? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze, o jakich sprawach pamiętać?

11 stycznia 2022 Off By admin
Jak wybierać soczewki, aby najbardziej nam pasowały? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze, o jakich sprawach pamiętać?
Soczewki kontaktowe są w coraz większym stopniu popularne, nie zadziwia więc fakt, iż coraz bardziej często nabywają je osoby z wadą wzroku. Jeszcze niedawno musiały nosić korekcyjne okulary, ażeby normalnie funkcjonować, w dzisiejszych czasach na szczęście są lepsze metody.

W ogóle powodów coraz większe popularności soczewek kontaktowych jest dość dużo. Jednym z takich jest na pewno dość dynamiczny rozwój technologii produkcji, a jednocześnie wykorzystywane coraz bardziej nowatorskich materiałów, z jakich tworzone są soczewki. Kolejnym powodem jest stale rozwijana oferta soczewek kontaktowych, przy pomocy których możemy aktualnie praktycznie skorygować właściwie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, przez astygmatyzm aż po starczowzroczność. Do każdego z tego rodzaju schorzeń wykorzystuje się specjalne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed kupnem soczewek kontaktowych należy odwiedzić fachowca, czyli okulistę lub optometrystę, który przeprowadzi badanie i przy pomocy swojej wiedzy dobierze soczewki kontaktowe najlepiej przypasowane do naszej wady wzroku. Podczas takiego fachowego badania okulista (rozwinięcie tych informacji> kiedy widać efekty mezoterapii igłowej) zdefiniuje rodzaj oraz wielkość wady,przeprowadzi pomiar geometrii oka. Dodatkowo sprawdzi, czy nie pojawiaj się u nas jakieś schorzenia oczu, które mogłyby wykluczyć możliwości noszenia soczewek kontaktowych, przykładowo soczewki proclear 1-day – 30 szt.. Po zrobieniu takiego badania i zebraniu różnych niezbędnych informacji okulista może zaproponować konkretne soczewki kontaktowe, które będą w najwyższym stopniu pasować do naszych wymagań. Specjalista zakłada określone soczewki na oczy i zobaczy jak się układają. W różnych przypadkach konieczne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, jakie są przypasowane do wymagań określonej osoby.

W dalszej kolejności dobrze zapoznać się z szczegółowo z zasadami, jakie obowiązują w trakcie użytkowania soczewek kontaktowych. Po przypasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji lekarz powinien zobaczyć, jak wygląda stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeśli wszystko przebiega standardowo, to co parę miesięcy należy zgłaszać się na okresowe kontrole.