Jak wybielać zęby

17 grudnia 2019 Off By admin
Jak wybielać zęby
Równe, białe zęby są pragnieniem każdego. Najwyższą funkcję gra codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków poleca również obniżenie konsumpcji artykułów zawierających węglowodany gdyż jest to podstawowe pożywienie drobnoustrojów próchnicotwórczych.

białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podstawowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej, lub manualnej, wszelka z nich bardzo porządnie spełnia swoje zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo i wykonujemy to precyzyjnie. Istotne jest również, ażeby odrzucić kiepskie przyzwyczajenia, jakie szkodzą własnym zębom. Żucie gumy bezcukrowej po posiłku jest korzystne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez kilka minut i nie czynimy tego zbyt często.
Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest bardzo częstym zabiegiem. Dobrze jest gdy zabieg ów odbywa się pod opieką lekarza. Dokonana kontrola i ocena uzębienia, również zdobyte rady przyczynią się do osiągnięcia lepszych rezultatów. Niedostatek profesjonalnej ochrony może przyczynić się do uszkodzeń i bólu uzębienia. Zabieg jest na ogół bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się nieznaczne podrażnienia. Niekiedy zdarza się, że zęby po wybielaniu stają się wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby posiadające wrażliwe zęby powinny wobec tego lepiej unikać wybielania. Atutem wybielania są bez wątpienia estetyczne, zadbane i bielsze zęby, które posiadają na dodatek zdrowsze i wzmocnione szkliwo. Na wizytę zaprasza ortodonta Cichoń.
Znacznym ambarasem każdego pacjenta jest utrata zęba.

szczoteczka

Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście utrata zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków proponuje kilka rozstrzygnięć na pozbycie się tego problemu i uzupełnienie braku. Chociaż ubytek pojedynczego zęba może wydawać się banalnym zagadnieniem, to dla jamy ustnej jest to spora kontuzja. Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchwianie innych zębów w łuku, pojawienie się diastem, czyli przerw pomiędzy zębami, trudności z żuciem, a co za tym idzie kłopoty żołądkowe i bóle głowy. W związku z tym dentyści radzą, by nie bagatelizować pojedynczych braków.