Jak uzyskać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości oraz kto może nim zostać?

5 maja 2020 Off By admin
Jak uzyskać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości oraz kto może nim zostać?
Żeby dostać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego powinno się spełniać parę ważnych wymagań. Osoba, która potrzebuje pracować w tym zawodzie nie zdoła być karana oraz winna posiadać pełną zdolność do czynności ustawowych. Mało tego powinna posiadać wyższe wykształcenie w domenie wyceny nieruchomości.

mieszkanie - wynajęcie

Źródło: flickr.com

Znaczące jest także odbycie praktyki oraz dostanie doświadczenia zawodowego. Praktykę taką zdołamy odbyć w ramach studiów wyższych, zdołamy też samodzielnie przebyć praktykę, która winna trwać chociaż sześć miesięcy. Innym rozwiązaniem jest także co najmniej dwuletnia praca na stanowisku, która jest związana z wyceną nieruchomości. Otrzymanie doświadczenia oraz rzeczowej wiedzy w tym zawodzie jest niezmiernie istotne, bo praca rzeczoznawcy mieszkaniowego jest nadzwyczaj sumienna.

By zostać rzeczoznawcą mieszkaniowym trzeba korzystnie przejść przez działanie kwalifikacyjne, które przeprowadzane jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Jeżeli wynik tego postępowania będzie wartościowy, wówczas otrzymamy uprawnienia konieczne do realizowania zawodu i będziemy mogli wykonywać pracę jako rzeczoznawca majątkowy – tak, jak np.

Nasz link do www odwierty geotermalne Opole zaskoczy Cię bardzo pozytywnie. Odkryjesz tam dużo szczegółowych postów. Zatem nie zwlekaj i klikaj!

rzeczoznawca mieszkaniowy Warszawa.

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie kwalifikacyjne zachodzi w dwóch etapach, głównym z nich jest etap wstępny, a drugim egzamin. Na etapie wstępnym nadzoruje się czy przedstawione dokumenty spełniają każde wymagania oficjalne. Jeżeli tak, wówczas zdobędziesz wezwanie na egzamin pisemny. Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru, na teście jest 90 pytań, natomiast sam test również trwa 90 minut, mamy więc jedną minutę na jedno zapytanie. By zdać egzamin powinno się mieć choć 65 punktów. Wybierając się na egzamin pisemny, koniecznie musimy pomnieć o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Testu nie podpiszemy imieniem i nazwiskiem, ale unikalnym kodem. Przy analizowaniu poprzez egzaminatorów testu, nie będą oni wiedzieli kto tak w zasadzie pisał test. Po egzaminie pisemnym oczekuje Cię egzamin ustny, na którym wolno uzyskać 24 punkty. Minimalna liczba punktów zezwalających na zdanie testu to 14 punktów.