Jak urządzić swoją nieruchomość? Czy dobrze kupić gotowy projekt czy raczej zdecydować się na zatrudnienie architekta?

24 września 2018 Off By admin
Jak urządzić  swoją nieruchomość? Czy dobrze kupić gotowy projekt czy raczej zdecydować się na zatrudnienie architekta?
Nie da się ukryć, że budowa swojego domu to nie lada wyzwanie – wie o tym chyba każdy, kto przynajmniej raz podjął się tego rodzaju zadania. Nawet nie zdajesz sobie teraz sprawy, jak sporo różnego rodzaju decyzji będziesz musiał podjąć – i niezwykle często okaże się, iż są to decyzje w sprawach, o których tak naprawdę nie masz najmniejszego pojęcia. Jeżeli czujesz się mocno niepewnie, oczywiście zawsze możesz zatrudnić specjalistę i to jemu powierzyć przeprowadzanie takich zadań – w takich przypadkach musisz jednak liczyć się ze sporymi kosztami, a przecież nie od wczoraj wiadomo, iż stawianie domu może pochłonąć właściwie każde pieniądze, więc dodatkowe koszty tak naprawdę nikomu nie są na rękę. Co więc wybrać, na co konkretnie się zdecydować?

Jest to na pewno ciężkie zagadnienie, jednak postaramy się nieco Ci pomóc i rozwiać Twoje podstawowe wątpliwości.

tworzenie projektu

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy rozpocząć od projektu domu – możesz kupić gotowy projekt albo zdecydować się na zaangażowanie profesjonalisty – architekta, który przygotuje specjalnie dla nas projekt naszego przyszłego domu. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie niewątpliwie ma swoje wady i zalety. Za wyborem pierwszej opcji na pewno przemawiają przede wszystkim koszty – zakup gotowego projektu domu (więcej na temat) potrafi być kilkukrotnie tańsze niż zaangażowanie architekta. Jednocześnie w tego rodzaju projektach nie będziesz mógł dokonywać zmian – musisz zatem przyjąć idealnie taki projekt domów (www.dism.pl), jaki kupisz. Z drugiej strony wynajęcie architekta na pewno będzie kosztowało o wiele więcej – .

Nawet jeśli zdecydujesz się na to, aby projekt Twojego domu przygotowywał architekt Konstancin Jeziorna, a nie na przykład architekt z Warszawy, i tak cena jego usług właściwie powali Cię na kolana. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest idealne dla tych wszystkich, którzy mają określoną wizję swojego przyszłego domu i chcą wprowadzić ją w życie – w takich wypadkach architekt Konstancin Jeziorna oczywiście będzie odpowiednim wyborem (Duart Architekci).

Niezależnie od tego, na co konkretnie się zdecydujesz, musisz pamiętać, żeby dobrze przemyśleć swoją decyzję – w współczesnych czasach stawianie domu jest nie lada wyzwaniem, dlatego z pewnością musisz się do tego zadania dobrze przygotować. Jeśli rozważysz porządnie wszystkie za i przeciw, posprawdzasz dokładnie oferty wszystkich architektów w mieście i obejrzysz gotowe projekty, z pewnością podejmiesz odpowiednią decyzję.