Jak urządzić nowoczesny salon?

6 maja 2020 Off By admin
Jak urządzić nowoczesny salon?
Naturalność, funkcjonalność i minimalizm są to kryteria aranżacji w stylu nowoczesnym, jaki niejedno ma oblicze.
Efekt końcowy zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni jaką dysponujemy i indywidualnych potrzeb.

Nie należy zapominać o tym, iż to głównie miejsce odpoczynku, w jakim spędzać będziemy większość czasu wolnego. Musi cieszyć pod względem estetycznym, lecz także użytkowym. Poniżej kilka cech, jakie musi posiadać nowoczesny pokój dzienny. Dużo wolnej przestrzeni to coś szczególnie pożądanego w aranżacjach, jeżeli pragniemy otrzymać perfekcyjny, nowoczesny salon. Nie każdy ma taką możliwość, ale ten kto ma trochę większy pokój, ma idealne warunki do urządzenia nowoczesnego pokoju dziennego sygnowanego prostotą i minimalizmem. Liczba sprzętów a także dekoracji ograniczona do absolutnego minimum potęguje odczucie przestrzenności. Od dobrego spożytkowania powierzchni zależeć będzie, czy pokój wyda się pusty, czy w przemyślany sposób zaaranżowany – taki właśnie jest nowoczesny salon.
Łóżka z kolekcji Laviano

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Stosownie dobrane odcienie w pokoju dziennym wraz z prostymi meblami są wyznacznikami stylu, w jakim umeblowany jest nowoczesny salon. W tego rodzaju aranżacjach dominuje biel, jaka odbijając światło rozjaśni pokój. Dodatkowo często można spotkać różne odcienie szarości i beże. Czerń oraz brąz to barwy, jakie występują tylko w akcesoriach, ponieważ głównym założeniem nowoczesnego stylu jest jasny oraz prosty wyraz uzyskiwany przez czyste barwy.

Zastosowanie żywszych kolorów związane jest z ozdobami, lecz z racji podejścia minimalistycznego, będą one nieliczne. Nowoczesny pokój dzienny wymaga należytego wyważenia kolorystycznego. Pamiętajmy o designerskich dodatkach, tj. lampy Artemide.