Jak urządzić małą łazienkę, żeby była w jak najwyższym stopniu funkcjonalna oraz elegancka? Jakiego rodzaju techniki aranżacyjne wykorzystać

24 września 2018 Off By admin
Jak urządzić małą łazienkę, żeby była w jak najwyższym stopniu funkcjonalna oraz elegancka? Jakiego rodzaju techniki aranżacyjne wykorzystać
Urządzenie niedużych rozmiarów łazienki nie jest proste, jednak jak to odpowiednio zaplanujemy jest możliwość, iż efekt naszych starań będzie aż nadto dobry. Nieduża łazienka, jaka jest wygodna oraz efektowna jest rzeczywiście w naszym zasięgu, powinniśmy tylko poznać kilka zasad. Urządzenie małej łazienki jest z pewnością dużym wyzwaniem. Żeby wszystko dobrze się skończyło potrzeba najlepszego zaplanowania wszelkich potrzebnych sprzętów.

dowiedz się więcej

Źródło: pixabay

Najlepsza aranżacja wnętrza oraz maksymalna oszczędność miejsca, to zdaje się być trudne. I tak rzeczywiście jest, jednakże jesteśmy w stanie osiągnąć sukces, a kluczem do tego jest odpowiedni plan, który zapewnia zaaranżowanie każdego wolnego miejsca wolnej przestrzeni. Mała łazienka inspiracje to parę sprawdzonych porad, jakie ulepszą każde wnętrze. Sprawdzają się w wielu miejscach, w bloku, a jednocześnie jak nasza łazienka (więcej pod tym linkiem) na poddaszu wydaje się za bardzo mała i niemożliwa do sensownego urządzenia. Dobre rozplanowanie niedużej łazienki wymaga bardzo dużo kreatywności. Dobrym rozwiązaniem będzie przesuwna tafla z matowego szkła, która może być drzwiami prysznica, ale też ścianką, która przysłania pralkę. W kabinie zamiast standardowego brodzika jesteśmy w stanie zamontować zwyczajny odpływ. Prysznic (przejdź po tym linku) zasłaniamy tylko na czas kąpieli, zaś otwarty zapewnia dodatkową przestrzeń do wygodnego korzystania z toalety.

łazienka

Źródło: pixabay

Podłoga może zostać wyposażona w elektryczną matę grzejną, jaka jest sterowana elektronicznym termostatem. W miejscu obok prysznica możemy ukryć pralkę oraz kilka półek. Półki ponad pralką możemy zasłaniać przesuwnymi drzwiami, natomiast obok włącznika światła jesteśmy w stanie zamieścić urządzenie do regulowania temperatury ogrzewania podłogowego. Oświetlenie możemy rozwiązać trójstopniowo. Światło tak naprawdę może padać na całą łazienkę, albo jedynie na część kąpielową. W kabinie bardzo ciekawie prezentuje się zamontowana oprawa oświetleniowa, zaś dodatkowy kontakt będzie włączał lampki nad lustrem. Warto zastosować kilka sztuczek, które dość znacznie powiększą niedużą łazienkę . Jest to przede wszystkim jasna chłodna kolorystyka, gładkie płytki z cienką fugą, dużych rozmiarów lustro, porządne oświetlenie i ukryte schowki.