Jak troszczyć się o wrażliwe ubrania wełniane?

24 września 2018 Off By admin
Jak troszczyć się o wrażliwe ubrania wełniane?
W sezonie zimowym, gdy pogoda za oknami nas nie pieści, nieodłączną częścią naszej konfekcji stają się grube swetry oraz golfy, ale również ciepłe dzianina suknie. Szczególnie często wybieramy te uszyte z wełny, bowiem gwarantują nam komfort a także skutecznie chronią przed zimnem. Niżej przedstawiamy parę niezwykle przydatnych wskazówek tyczących się ich odpowiedniej pielęgnacji, jaka sprawi, iż będziemy mogły cieszyć się nimi szczególnie długo.

sweter, wełna

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dziergane na drutach wełniane swetry jak też sweterki rozpinane muszą przed odłożeniem do szafy być starannie złożone. W środku szafy warto umieścić torebeczkę z lawendą albo kulki cedrowe, jakie skutecznie odstraszają mole. Wełna parzona musi być prasowana w niewysokiej temperaturze. Najlepiej, żeby była jeszcze leciutko wilgotna- – wełna parzona.. Chcąc prędko odnowić wełniane ubrania, wystarczy je powiesić w łazience, w czasie brania prysznica — wilgoć zlikwiduje zagniecenia materiału. Odświeżanie wełnianych ciuchów oraz usuwanie z nich zagnieceń umożliwiają też stosowne programy parowe, dostępne w urządzeniach pralniczych. Wełna gotowana powinna być suszona na płasko. Trzeba delikatnie odcisnąć z niej wilgoć- www.lamalama.pl/oferta.html. Odzież tkaną, dla przykładu płaszcze, powinniśmy wieszać na wyściełanych wieszaczkach. Swetry z angory albo moheru możesz zamrozić na noc w zamkniętej na zamek torbie na ciuchy — pomaga to zapobiegać „gubieniu” włosków.

sweter, wełna, kobieta

Źródło: pixabay.com
Co uczynić, ażeby zachować jak najdłużej puszystość, niezmienność a także kształt wełnianego sweterka? Wskazówką do powodzenia jest odpowiedni wybór programu w pralce jak też umiejętne suszenie wełnianej garderoby. Wełnę z powodzeniem można prać w pralce pod warunkiem, iż wyselekcjonujemy odpowiedni jej model. Ważne jest, żeby posiadała ona należyte programy do prania wełny lub do prania ręcznego. Środek piorący z dodatkiem lanoliny pomoże ocalić na dłużej puszystość swetra. Wełniane rzeczy można suszyć w przystosowanych do tego suszarkach albo rozłożone na płasko. Istotne jest to, żeby korzystać tylko z suszarek mechanicznych, które gwarantują bezpieczne suszenie tego typu tkanin. Wybierając opcję ręcznego suszenia, warto usunąć nadmiar wody przy pomocy ręcznika. Odzież wełnianą prasujemy w niskiej temperaturze, najlepiej gdy jest jeszcze trochę wilgotna. Nowoczesne pralki, wyekwipowane w program do prania wełny, minimalizują konieczność prasowania. Dowiedz się więcej: http://www.lamalama.pl/uslugi.html