Jak przyozdobić ściany w mieszkaniu? Atrakcyjne pomysły.

21 września 2020 Off By admin
Jak przyozdobić ściany w mieszkaniu? Atrakcyjne pomysły.
Tapety i fototapety zaistniały jako dość popularny element wystroju mieszkań pod koniec lat 80-tych i z początkiem lat 90-tych minionego. Nawet nawet lokale gastronomiczne zaczęły pokrywać ściany sal kolorowymi tapetami. Nieco później widok jeziora czy lasu pokrywającego ścianę przestał być modny i nadeszła era jednolitych ścian albo zestawiania dwóch kolorów ścian we wnętrzu.

Miasto na fototapecie

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Właśnie teraz fototapety wróciły do łask. Z jakiego powodu? Fototapety robią furorę w aranżacji nowych pomieszczeń, bo liczba wzorów jest oszałamiająca, ich wybór jest bardzo szeroki i można zamówić w internecie i różne wymiary (nawet nieszablonowe). Kto nie decyduje się na fototapetę na jednej ścianie, może wybrać tylko kawałek do ozdobienia.

Kiedy będziesz zdania, że znajdujący się w tym serwisie artykuł jest godny uwagi, kliknij tu, a przeczytasz więcej rury miedziane wrocław analogicznych materiałów!

Do pokoiku dla dzieci dobrze jest kupić fototapetę z postaciami z bajek w radosnych barwach lub ”lekką”, w pastelowych odcieniach, ze wzorem pasującym do dziewcząt albo chłopców – więcej tutaj.

Oferta fototapet kierowanych do nastolatków jest ogromna – począwszy od dostosowanych do zainteresowań, inspirujących zdjęć, po fototapety uliczki włoskich albo portugalskich miast lub fototapety z fotografiami znanych budowli. Jest też całkiem sporo zabawnych albo edukacyjnych wzorów, jak na przykład tablica Mendelejewa albo (czystal.wroclaw.pl/sprzatanie.html < naciśnij tę zakładkę) szkielet człowieka.

Wybór oczywiście należy do kupującego, ale dobrze jest mieć w pamięci, że tego typu fototapeta ma szansę stosunkowo szybko się opatrzyć. Do pokoju dziennego albo sypialni fototapetę wybieramy bardzo rozważnie – musi pasować kolorystycznie, wpisywać się w klimat wszystkich pomieszczeń i nie przytłaczać swoim rozmiarem. Wzór fototapety uliczki albo europejskiego zabytku jest bardzo uniwersalny, lecz jeżeli dobrze czujemy się w otoczeniu intensywnych barw i nasz pokój dzienny urządzony jest w żywych barwach, można zdobyć się na coś więcej.

W sypialni musimy się wyciszyć, dlatego fototapeta secesyjna, romantyczne zawijasy, kwiatki, rozgwieżdżone niebo powinny zdać egzamin. Naklejki, obrazki i zdjęcia w ramkach to charakterystyczne elementy aranżacji wnętrz, lecz dopiero fototapeta pomoże nadać całemu wnętrzu niepowtarzalnego nastroju. Nowoczesne propozycje są bardzo trendy.