Jak przekonać pociechę, by poszło do fryzjera?

16 września 2020 Off By admin
Jak przekonać pociechę, by poszło do fryzjera?
Wiele dzieci ma kłopot z przystrzyżeniem włosów. Za nic w świecie nie chcą pójść do fryzjera, a niejednokrotnie na sam widok zakładu fryzjerskiego odpowiadają głośnym płaczem.

Może tak się zdarzyć nie tylko przed pierwszą wizytą, ale także przez każdą kolejną, gdyż maluszki

Chłopczyk

Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

traktują włosy jako integralną część swojego ciała i obawiają się bólu, jaki może wiązać się z ich podcięciem. Niedobry jest również hałas związany np. z suszeniem głowy albo niemiłe przeżycia w czasie pierwszej próby. Rozwiązaniem mogą być bajeczne fotele fryzjerskie dla dzieci (np.: ).

Najważniejsze bowiem to w ogóle sprawić, by dziecko zechciało wejść do salonu fryzjerskiego. Wielokrotnie jest to niezwykle ciężkie, ponieważ maluszek wyrywa się, krzyczy i zalewa łzami. Nie pomagają tłumaczenia, iż fryzjer zrobi fantastyczną fryzurkę. Zachęcić za to może kolorowy fotel biurowy wrocław fryzjerski, który zagwarantuje spokojne obcinanie włosów. Maluch pragnący wsiąść do radosnego samochodzika czy na motor może całkiem zapomnieć o lęku, ponieważ tak bardzo będzie chciał się na nim bawić.

Mała dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Bajeczny klimat salonu można również uwidocznić wielobarwnymi ścianami, dziecięcymi piosenkami puszczanymi w tle albo zabawkami, które skupią uwagę naszych latorośli. Dzięki temu dziecko zobaczy, iż wizyta u fryzjera wcale nie jest straszna i może wiązać się z miłymi chwilami, a nawet ze wspaniałą zabawą.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w niniejszym artykule tematy i masz chęć poczytać większą ilość wiadomości na tego typu temat – wejdź tu galeriaoswietlenia.pl!

Dodatkowym impulsem przekonującym malucha może być niewielki upominek dawany po obcięciu włosów. Jednakże bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci to niewątpliwie najlepszy sposób na kilkuletnich klientów odczuwających strach przed fryzjerem. Gdzie je zakupić? Idealne są sklepy internetowe, w których zapoznamy się z dostępnymi produktami, przeczytamy wszystkie informacje na temat wybranego asortymentu i zamówimy wybrany fotel wprost do naszego salonu.

Zabierając maluszka do radosnego zakładu fryzjerskiego, możemy mieć gwarancję, że nasza pociecha nie ucieknie z wrzaskiem, a grzecznie zaczeka na zrobienie pięknej fryzurki. Warto jest cały czas stać w pobliżu naszego dziecka, by czuło, iż jest bezpieczne, a każda kolejna wizyta będzie bez wątpienia przebiegać w coraz lepszej atmosferze. Dziecko szybko przestanie się bać i samo zechce pójść znowu do zakładu, by obciąć włosy.