Jak prezentuje się sprawa rozwodowa? Jak wyglądają jej etapy, o czym należy w takim momencie pamiętać?

24 września 2018 Off By admin
Jak prezentuje się sprawa rozwodowa? Jak wyglądają jej etapy, o czym należy w takim momencie pamiętać?
Sprawa rozwodowa na pewno nie jest przyjemna, ponadto, dla wielu z nas, to pierwsza styczność z wymiarem sprawiedliwości. Jak nie mamy doświadczenia tego typu (gdyż trudno przecież takowe posiadać) czujemy się bardzo zagubieni na tego rodzaju rozprawach, a przede wszystkim zażenowani, że jesteśmy zmuszeni poruszać osobiste kwestie przez obcymi ludźmi. Jednakże gotowość do odpowiadania na ciężkie pytania, lecz również wysłuchania odpowiedzi współmałżonka jest koniecznością do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.

pani adwokat

Autor: Sally T. Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością potwierdzi to każdy adwokat. Konieczne jest pokazanie, iż nastąpił trwały i całkowity rozkład pożycia małżeńskiego pod względem uczuciowym, fizycznym i ekonomicznym. Takie sprawy rozstrzyga sąd okręgowy, dokonuje tego w trybie procesu. Prawo do wniesienia pozwu o rozwód mają obie strony. By to udowodnić stosowanych jest kilka procedur, jednakowoż na wstępie obowiązkowo powinniśmy odbyć jedno postępowanie pojednawcze przed określeniem terminu pierwszej rozprawy. Jeśli w okresie postępowania pojednawczego nie nastąpi pojednanie, to przewodniczący ustala rozprawę.

Więcej na ten temat: prawnik Warszawa

Na tego typu sprawę trzeba się solidnie przygotować, z pewnością na udzielanie odpowiedzi na różnorodne pytania. Należy się również spodziewać pytań z drugiej strony, albo dodatkowych pytań ze strony sądu. Wszystko jest zależne od konkretnego wątku, tak więc czy sprawa dotyczy| samego rozwoju, a być może rozwoju z orzeczeniem o winie, albo w grę wchodzą także alimenty. Co interesujące, jak sąd uzna, iż istnieją przesłanki za utrzymaniem małżeństwa, to jest w stanie przekazać sprawę do postępowania mediacyjnego.

Tak samo wygląda sprawa w kwestii dążenia do ugodowego załatwienia spornych spraw pomiędzy małżonkami, odnoszących się do potrzeb rodziny, a więc alimentów lub sprawowania opieki nad potomstwem. Trzeba też przyznać, iż dość rzadko, gdy sprawa rozwodowa rozpoczyna się i kończy na jednej z pierwszych rozpraw, najczęściej tak jest, jak w określonej sytuacji każda ze stron pragnie ugodowo zakończyć małżeństwo i nie mają względem siebie jakichś roszczeń, natomiast wszelkie wątpliwości zostały wcześniej skrupulatnie omówione. W takich okolicznościach więc sprawa jest w stanie skończyć się szybko, co jest przecież na rękę obu stronom. Jak jest to możliwe warto to wykorzystać.

Zobacz również: rozwody