Jak pozyskać dotacje na założenie działalności gospodarczej?

26 lutego 2021 Off By admin
Jak pozyskać dotacje na założenie działalności gospodarczej?
Każdy, kto chce działać na własną rękę i założyć swoją firmę, powinien zaciekawić się tematem, jakim jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Fundusze można pozyskać z adekwatnych programów, jeżeli tylko spełniamy zapisane w nich wymagania. W jaki sposób wobec tego można się o nie ubiegać?

Firma na rynku międzynarodowym, a ryzyko walutowe

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Należy zacząć od tego, iż dotacje unijne są skierowane do każdego bez względu na płeć, wiek czy wykształcenie. Liczy się sam cel, a więc firma, nad którą planujemy pracować. Szczegółowych informacji najlepiej jest poszukać na witrynach internetowych określonych programów, ponieważ w tym miejscu też możemy otrzymać dane kontaktowe niezbędne do zapytania o niepewne kwestie czy niezrozumiałe warunki. Sam proces trwa dosyć długo, bowiem należy skompletować wszystkie pożądane dokumenty, złożyć formularze, z kolei po zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu – umówić się z doradcą zawodowym oraz przejść konkretne kursy. Końcowym punktem starań jest utworzenie biznesplanu, który jest oceniony i zaakceptowany bądź nie. Jeżeli decyzja będzie pomyślna, fundusze trafiają na nasz rachunek. Niekiedy do podpisania umowy niezbędni są np. żyranci, jednak nie zawsze jest to obowiązkowe, zatem dobrze jest zawczasu dopytać się o szczegóły dotyczących tej kwestii.

Jak dużo można dostać? Przeważnie jest to około kilkudziesięciu tys. złotych. Fundusze, które właściciel pozyska, może spożytkować na dowolnie wybrany cel, m.in.

Zainteresował Cię nasz wątek? Zatem wejdź w link do serwisu audyt energetyczny i rozkoszuj się kolejnymi tekstami. W razie pewnych wątpliwości – zwróć się do nas.

na kupno maszyn, profesjonalną reklamę czy dostosowanie wynajętego lokalu do potrzeb prowadzenia firmy. Koszta warto jest starannie rozplanować, aby gotówki starczyło na wszystkie zamierzenia.

Można także starać się o fundusze unijne na rozwój firmy, których uzyskiwanie wygląda w porównywalny sposób. Dzięki funduszom otrzymanym zgodnie z opisaną drogą można owocnie zacząć swoją działalność albo – jak przed chwilą zaznaczono – inwestować w już działające przedsiębiorstwo. Początkowy kapitał oraz dotacja finansowa w dalszym etapie ma niejednokrotnie nadzwyczaj duże znaczenie w osiągnięciu sukcesu, toteż warto dowiedzieć się więcej na temat funduszy unijnych, by jak najszybciej zacząć starania o nie i zrealizować swoje marzenia o prowadzonej firmie.
BANK BGŻ