Jak połączyć sypialnię i salon w jedno pomieszczenie?

12 maja 2020 Off By admin
Jak połączyć sypialnię i salon w jedno pomieszczenie?
Salon to to na ogół najbardziej reprezentacyjne wnętrze w całym domu – to tu przyjmujemy bliskich oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Odmienny charakter ma sypialnia, która jest wyjątkowo intymnym otoczeniem, służącym przede wszystkim do odpoczynku i spędzania romantycznych chwil z bliską osobą.

Czy zestawienie tych dwóch funkcji jest w ogóle możliwe? Otóż tak.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to tu znajduje się notka z www (www.metal-plast.pl/oferta/przemial-pvc-i-regranulaty/ ), która również zawiera bardzo absorbujące informacje na przedstawiany tutaj temat.

Udowadniają to liczne projekty, w których strefa sypialniana zostaje wyodrębniona właśnie w pokoju dziennym. Ponadto, producent mebli oferuje wiele interesujących rozwiązań, które można zastosować w takich pomieszczeniach.

łóżko, pokój

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Sypialnia w salonie to przymus dla osób zamieszkujących kawalerki, dysponujących jednym pomieszczeniem dziennym, które musi spełniać kilka funkcji. Często na zabieg utworzenia w salonie strefy sypialnianej decydują się również rodzice z większą gromadką dzieci, którzy chcą przeznaczyć swój pokój dla najmłodszych. Chociaż dystans pomiędzy charakterem sypialni i salonu jest znaczący, da się go jednak złagodzić, korzystając z kilku prostych trików.

Do wyboru mamy kilka podstawowych rozwiązań na zaaranżowanie strefy sypialnianej w salonie. Pierwszy polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od pozostałej części salonu za pomocą niezbyt dużej ścianki działowej, wykonanej zwykle z płyty gipsowo-kartonowej. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewymagającą żadnych dodatkowych prac remontowych, ingerujących w projekt wnętrza, jest zastosowanie w roli elementu dzielącego dużego mebla, np. regału z książkami.

Po jednej stronie można przywiesić telewizor czy ciekawie pomalować powierzchnię, tworząc niebanalną dekoracje.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym interesującym wpisem? Rewelacyjnie. Tym samym zapraszamy – kliknij w link meble na zamówienie warszawa i przejdź do kolejnej strony po detale.

Gdy nie mamy możliwości, by w ewidentny sposób wydzielić dwie strefy, bardzo istotny będzie wybór mebli. Tu dobrym rozwiązaniem będą rozkładające meble tapicerowane.

pokój dzienny, salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie proponowane meble tapicerowane wyglądają niesamowicie estetycznie, natomiast funkcja rozkładania i możliwość założenia wygodnego materaca jak na klasyczne łóżko, zapewnia komfortowe warunki sypialniane. Producent mebli proponuje modele wpasowujące się w różne style. Nie są to już wyłącznie banalne kanapy, ale także eleganckie sofy, wręcz o charakterze biznesowych, po których w dzień nikt nie pozna, iż mogą służyć do spania.