Jak ozdobić mieszkanie?

28 lipca 2020 Off By admin
Jak ozdobić mieszkanie?
Motyw cegły na ścianie częstokroć pojawia się w propozycjach aranżacji mieszkań. Cegła na ścianie znakomicie prezentuje się, zarówno w edycji odrestaurowanej, jak i wystylizowanej. Przeczytaj, co warto wiedzieć, decydując się na cegłę na ścianie i jak cegła we wnętrzu oddziałuje na wystrój mieszkania.

Ceglany mur może ozdabiać nasze ściany, nawet jeżeli nie rezydujemy w kamiennicy, w której cegła jest zazwyczaj nieodzownym fragmentem. Obecnie stara cegła na ścianie robi furorę, w jaki sposób ją dobrze wkomponować? Przeczytaj nasze porady. Ciągle na nowo odkrywany materiał budzi niechwiejnie korzystne emocje w aranżacji wnętrz. Jest jednocześnie surowy a także ciepły. Ceglana ściana częstokroć pojawia się w pomieszczeniach jako ozdobny akcent i opcja dla białych gipsowych ścian. Z motywem cegły można opracować cztery rodzaje ścian: parawanową, działową, niezależną a także kominową. Cegła we wnętrzu zwykle pojawia się na jakiejś wyselekcjonowanej ścianie bądź jej fragmencie. Jeśli jest to nowe mieszkanie w bloku, cegła IN STONE stosowana jest zazwyczaj do dekoracji ściany w salonie, np. na której wisi telewizor, w przedpokoju, kuchni, rzadziej w sypialni czy łazience.
Murowana ściana z cegły działowej ma tą wartość, iż nie musimy jej wykańczać. Odcień, format a także fakturę cegły na ścianie można dobrać do koncepcji wnętrza. Warunkiem należytego efektu będzie bardzo staranne wykonanie. Trudniej również zainstalować oświetlenie – w trakcie murowania trzeba pamiętać o kablach, na przykład poprowadzić je w drążeniach cegieł.
Parawanowa ścianka z cegiełek. Ścianka z cegły nie musi dochodzić do samego sufitu, żeby oddzielić na przykład kuchnię od jadalni.

Jeżeli opisywany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, ta oferta (http://kamykszlif.pl/renowacja-piaskowca/) na pewno też będzie warta Twojego zainteresowania, gdyż znajdziesz tam inne tego typu wiadomości.

Musi być jedynie odpowiednio zbrojona, aby można było na niej zawiesić kuchenne półki, kinkiet lub dzieło malarskie. Jasny beżowy odcień ściany z cegły kreuje śliczne tło dla drewnianych sprzętów i dodaje wnętrzu ciepła.

stara cegła na ścianę

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Stara cegła (infinitex.pl/cegly-izolacyjne/) na ścianę – cegły na ścianie niezależnej.

Na przekór swojemu naturalnemu ciężarowi ceglany mur może wyglądać lekko i akcentować przestronność współczesnego wnętrza. Możemy postawić na zamarkowanie dekoracyjnej cegły na ścianie, albo zbudowanie ściany z cegieł od nowa.