Jak należy czyścić sprzęt medyczny? O jakich rzeczach głównie powinniśmy pamiętać?

3 września 2021 Off By admin
Jak należy czyścić sprzęt medyczny? O jakich rzeczach głównie powinniśmy pamiętać?
Różnego typu urządzenia, które wykorzystywane są do leczenia zmian w układzie oddechowym mogą być miejscem rozwijania się patogennych bakterii. Takie przykładowo urządzenia, jak ustniki, maski czy spejsery wymagają dużej regularności czyszczenia oraz dezynfekcji. Odnosi się to nie tylko do warunków w szpitalu w Warszawie, ale także urządzeń stosowanych w domu.

Sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Skażony bakteriami sprzęt staje się źródłem infekcji dla używającej go osoby. W taki sposób więc może zdarzyć się przeniesienie bakterii z innych miejsc ciała do układu oddechowego, dzieje się tak najczęściej za pośrednictwem brudnych rąk. Zastosowanie zainfekowanych narzędzi po powrocie do domu w Warszawie, zaraz po zakończonym leczeniu w szpitalu, zniweczy efekty antybiotykoterapii dożylnej. Dlatego tak ważne są mycie i dezynfekcja (sprawdź tutaj-> www.marmatddd.pl/dezynfekcja.html) – .

Bezpośrednio po każdorazowym użyciu, zanim resztki organiczne, które zanieczyszczają sprzęt, zdążą podeschnąć, trzeba go dobrze umyć. Jeżeli mycie będzie odłożone na późniejszy czas, to wyschnięty materiał może okazać się ciężki do usunięcia, zaś dezynfekcja jest średnio skuteczna. W wyjątkowych przypadkach, jeżeli na przykład brak nam czasu, możemy takie urządzenie zanurzyć w wodzie, najlepiej z dodatkiem detergentu i w ten sposób zostawić w wodzie do momentu umycia. Trzeba jednakże wiedzieć, że przy braku dokładnego mycia i dezynfekcji, zanurzenie sprzętu w wodzie ułatwia rozwój bakterii oraz prowadzi do ich mnożenia się. Po procesach mycia, wypłukania i wysuszenia sprzęt należy poddać procesowi dezynfekcji w Warszawie – . To w taki sposób wszelkie bakterie uda się usunąć.

Trzeba ją wykonywać przynajmniej raz w ciągu dnia. Dezynfekcję w warunkach domowych można wykonywać na kilka sposobów. Można przykładowo zanurzyć narzędzia w wodnym środku do dezynfekcji. W aptekach dostępnych jest wiele takich preparatów, jakie nam mogą pomóc.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj torby materiałowe z nadrukiem podobne materiały – one także są warte zainteresowania.

Niestety są dosyć kosztowne. Urządzeniem bardzo przydatnym dla takiej formy dezynfekcji jest prosta wanienka dezynfekcyjna. Jest to różnej wielkości naczynie wykonane z tworzywa sztucznego, z pokrywą, która zabezpiecza przed wyparowaniem oraz w zestawie znajduje się wkładka z perforowanym dnem, czyli sitem, które ułatwia wyjęcie czystych urządzeń bez zanurzania dłoni lub innych przedmiotów w roztworze.