Jak na polskim rynku sprzedawać produkty sprowadzane z Chin?

19 października 2020 Off By admin
Jak na polskim rynku sprzedawać produkty sprowadzane z Chin?
Chiny od dekad nie tracą pozycji numeru jeden w światowej gospodarce. Towary produkowane w państwie Środka szczycą się powszechną popularnością i uznaniem również wśród rodzimych dystrybutorów. Jeśli chcemy w Polsce sprzedawać produkty produkowane w Chinach, możemy je zamówić bezpośrednio od producenta.

hurtownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie działają witryny upraszczające doprowadzenie do kontaktu i dopełnienie koniecznych spraw formalnych. Po złożeniu zamówienia, kupujący przelewa cenę na konto bankowe producenta i czeka na wysłanie towarów. Produkty mogą zostać wysłane pocztą lotniczą, transportem morskim albo przez kuriera. Najkrócej czeka się na towary, decydując się na ostatnią możliwość, jest ona jednakże najkosztowniejsza.

Bezpośredni kontakt z wytwórcą jest rozsądny, jeśli zamierzamy kupić znaczne ilości konkretnego towaru. Jeżeli natomiast prowadzimy nieduży sklepik z odzieżą i potrzebujemy po ledwie parę sztuk konkretnego towaru, lepiej zrobić zakupy u pośrednika.

Czekasz na następny wpis? Pragnę zawiadomić Cię, że kolejna strona jest już dostępna. Więc zachęcam do przejrzenia jej.

W Polsce pracuje wiele hurtowni, sprowadzających najczęściej obuwie, odzież i dodatki wyprodukowane w Azji Południowej. Należy wpisać w wyszukiwarce frazę „towar z Chin hurtownia”, a uzyskamy dostęp do spisu tego rodzaju firm (np hurtownia z produktami z Chin). Sprowadzają bardzo duże ilości towaru z Azji, na nich także ciąży obowiązek opłacenia przesyłki i opłat celnych. jednakże nawet po narzuceniu ich marży, cena takich ubrań, obuwia i dodatków jest wyraźnie korzystniejsza, niż ich odpowiedników wytwarzanych w Polsce.

Sprzedający towar z Chin nie muszą obawiać się nieprzychylnej opinii klientów. Polacy szanują chińskie towary, ponieważ dostępne są w licznych wzorach i fasonach, a niebanalności towarzyszy też niewygórowana cena. Najlepszym dowodem na uzasadnienie tej tezy jest liczba stron internetowych firm, które pokażą się po wpisaniu hasła „towar z Chin hurtownia”. korzystanie z ich usług to świetna alternatywa dla tych, którzy chcieliby handlować produktami z Chin, ale zniechęcają ich formalności związane z obsługą celną i czas oczekiwania na paczkę. Z oferty hurtowni mogą korzystać też osoby, które najzwyczajniej nie chcą zamawiać dużych ilości towarów.