Jak ładnie zaaranżować sypialnię? Kilka zaleceń przyda się każdemu

29 września 2019 Off By admin
Jak ładnie zaaranżować sypialnię? Kilka zaleceń przyda się  każdemu
Sypialnia to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu. Niestety nie każdy ma możliwość sobie na nią pozwolić, gdyż np. musi urządzić pokój dla pociechy oraz spać w dużym pokoju, wyposażając go wcześniej w wygodne sofyiwersalki. Jeżeli jednak masz to szczęście, że możesz cieszyć się pokojem sypialnianym z dużym łożem, musisz go zaaranżować w odpowiedni sposób.

meble w nowoczesnej sypialni

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym elementem każdej sypialni jest wspomniane łóżko wraz z materacem, który należy zmieniać raz na kilka lat. Chociaż trudno jest znaleźć materac, który będzie pasować każdemu, to jest kilka newralgicznych dyrektyw, którymi musimy się kierować. Materac (zobacz materac sprężynowy) powinien być przyjazny dla alergików, zwłaszcza, gdy mamy bądź zamierzamy mieć pociechy. Maluszki nieraz uczulone są na roztocze, a na pewno niejednej nocy będą chciały z nami spać. Po drugie materac musi być wygodny oraz dobry dla naszego kręgosłupa. Także leżąc na boku kręgosłup nie może być wykrzywiony, układając się na plecach natomiast powinniśmy móc wsunąć pod nie dłoń. Istotny jest też właściwy stelaż, na jakim materac (zobacz materace dziecięce 80×160) będzie się prawidłowo układać. Aranżując sypialnię musimy też zastanowić się nad miejscem na szafy do sypialni. To w tym pomieszczeniu bowiem przeważnie ubieramy się, zatem tutaj trzymamy ciuchy. Najlepiej sprawdzi się szafa przesuwna, jaka pomieści całą garderobę, a jej otwieranie nie sprawia kłopotu nawet w najmniejszym pokoju. Dobrze jest zastanowić się nad szafą z lustrem, aby móc przejrzeć się ubierając się do pracy lub szukając ładnej kreacji na wieczorne wyjście. W szafie powinno być miejsce i na powieszenie sukienek, i na powkładanie bielizny albo starannie wyprasowanych koszulek. Utrzymaniu porządku sprzyja właściwy układ półek. Przemyśl to więc dobrze zanim kupisz nową szafę – więcej

szafa z lustrme

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nasza sypialnia łączy się z łazienką, zamiast komódki, na jakiej pani domu może trzymać stosowane przez siebie kremy, lepsza będzie umywalka z szafką. Na komodzie z kolei będzie można postawić zdjęcie pociech, nie zagracając jej zbędnymi drobiazgami. Koło łóżka dobra będzie szafka nocna, rewelacyjna do postawienia abażurowej lampy i szklanki wody, gdy w nocy zechce nam się pić.Odpowiednio zaaranżowana sypialnia będzie przyjemnym miejscem do relaksu i snu. Wybierając łóżko albo jakikolwiek inny mebel kieruj się rozumem – www.