Jak elegancko zaaranżować salon?

24 września 2018 Off By admin
Jak elegancko zaaranżować salon?
Salon jest jednym z głównych miejsc w każdym domu – pełni on nie wyłącznie funkcję reprezentacyjną, lecz także stanowi przestrzeń, gdzie cała rodzina może wspólnie spędzić czas. Co uczynić, by zagwarantować temu wnętrzu niezwykły charakter?

aranżacja salonu

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Umeblowanie oraz dodatkiNa to jak postrzegane jest wnętrze wpływają w dużym stopniu meble. To właśnie one dają całemu wnętrzu konkretny charakter. Modele o prostej formie i w kontrastowych kolorach to cechy stylu nowoczesnego, jaki podoba się wielu ludziom. Jeśli jednakże przepadamy za klasycznymi rozwiązaniami, na pewno do gustu przypadną nam tradycyjne komody i regały. Warto zadbać, by w miarę możliwości poszczególne elementy aranżacji były spójne, w przeciwnym wypadku całość sprawi wrażenie chaosu i nie będzie wyglądała elegancko. Nie można zapominać też o właściwych dodatkach, jakie na przekór pozorom dużo mogą odmienić w salonie. Ozdobny żyrandol, interesująca lamp (więcej dowiesz się na tej stronie) lub obrazy na ścianach to doskonałe dopełnienie mebli – należy tylko zdecydować się na dodatki, jakie będą się z nimi dobrze komponowały. Mocny kolorystycznie akcent to metoda na ożywienie całego pomieszczenia, a przytulnego charakteru nadać mu mogą firanki czy poduszki na komfortowej kanapie – wszystko to kusi do wypoczynku oraz spędzenia czasu w przyjemnym gronie rodziny czy zaproszonych gości.

piękny kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
A może kominek?
Palący się ogień i bijące od niego ciepło może być przepiękną ozdobą każdego salonu – wystarczy jedynie wybrać odpowiedni kominek, jaki uzupełni całą aranżację. W bloku mieszkalnym trudno będzie zbudować tradycyjne palenisko, lecz jest na to wyjście, dokładniej biokominki – Nie wytwarzają one dymu ani popiołu i choć wydzielają mało ciepła będą świetną ozdobą eleganckiego wnętrza. Paliwo do biokominka jest w postaci płynu bądź żelu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż tego rodzaju dodatki można wybrać w jednym z licznych modeli, a zatem z oprawą wykonaną ze stali nierdzewnej albo szkła – wówczas można ogień (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) podziwiać z każdej strony. W sklepach w sprzedaży są nawet mobilne kominki, które można swobodnie przestawiać. Aby wypełniały on swoje zadanie, należy zatroszczyć się o to, aby paliwo do biokominka było wysokiej jakości i z właściwym atestem. Produkty podejrzanie tanie mogą być niebezpieczne w użyciu i wydzielać nieprzyjemny zapach po podpaleniu.