Jak działa Ford Focus MK2? Jakie ma najczęstsze mankamenty, co się w nim psuje?

7 października 2021 Off By admin
Jak działa Ford Focus MK2? Jakie ma najczęstsze mankamenty, co się w nim psuje?
Ford Focus w wersji MK2 znalazł się na rynku w 2005 roku. Różne zdania o tym aucie mogły być skrajnie, mnóstwo osób było zachwyconych, pozostała część mówiła o ogromnym rozczarowaniu. Tak naprawdę ten typ Focusa upodobnił się do podobnych modeli konkurencji. Trochę szkoda, bo piękne nadwozie mogło rekompensować nawet wiele awarii wcześniejszej wersji…

Zmieniło się również wnętrze samochodu, stało się bardziej klasyczne. Trzeba jednak przyznać, że ulepszyła się za to jakość materiałów, wybrano dogodniejsze wyposażenie. Samochód ten odziedziczył po poprzedniku bardzo dużo elementów. Po pierwsze zostało świetne, ale niestety drogie w naprawie zawieszenie i doskonałe właściwości jezdne. Niestety, samochód od samej premiery wykazywał liczne problemy, powodowały one potrzebę czerpania z serwisów. Pojawiały się problemy z wycieraczkami, szybka pokazywała się korozja. Normalką były zwarcia instalacji elektrycznej. Mnóstwo części do Forda Focus trzeba było wymienić.

koło z oponą od samochodu

Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie awarie są związane z silnikiem? To problem, ale samochody odziedziczyły po wcześniejszym modelu kłopot z awaryjnymi alternatorami. Całe szczęście, ale już z pewnością rzadziej występują problemy z awariami cewek zapłonowych. W niektórych przypadkach jest to sprawione zupełnie niskim wiekiem samochodu. W silnikach benzynowych mogą wystąpić również problemy z dostawaniem się wody do świec. Niestety, to nie koniec problemów. Irytujące są klapki w kolektorach, które głośno hałasują, więc mnóstwo kierowców może odpinać po prostu przewód podciśnienia, aby klapki otworzyć na stałe.

Od czasu do czasu występują też kłopoty z sondami lambda. Może się zdarzyć, że silniki potrzebują regulowania luzów zaworowych, tak więc mają szanse pojawiać się awarie uszczelniaczy wału korbowego. Nowoczesne silniki benzynowe, który powstały z wykorzystaniem silnych detali znanych z motocykli, przy odpowiednim serwisowaniu nie powinny stwarzać kłopotów. Jak widać więc, samochód ten zyskuje wyznaczone usterki, ale jako konkretne, wiec łatwo je zlokalizować, gdy coś zacznie się dziać.czytaj również plazma urządzenie plazma urządzenieTo szczególnie ważne, jak coś się stanie z samochodem, a obawiamy się najgorszego.