Jak dopasować lampy do pomieszczenia?

24 września 2018 Off By admin
Jak dopasować lampy do pomieszczenia?
Od zarania dziejów światło wyznaczało nam rytm dnia. Smaczne śniadanie w zalanej słońcem kuchni jest zapowiedzią udanego dnia. Z kolei kiedy przygotowujemy się do snu, zależy nam by się wyciszyć i uspokoić. Instynktownie więc wyłączamy oświetlenie.

Czarodziej w salonie

lampy stojące: stojące

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej kłopotliwy salon. Na tej przestrzeni przebywamy najczęściej, odpoczywamy, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga z tego względu większego skupienia z naszej strony. Zwłaszcza gdy zdecydowaliśmy się na ciemne meble, grube tkaniny, a ściany pomalowaliśmy na mroczne kolory. Taka aranżacja zabiera światło i nawet większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych lamp. Dobrze będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna. Stojące lampy nowoczesne – strona z lampami, z kloszem skierowanym w dół niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeżeli pokój dzienny ma sporo metrów i na dodatek tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią – światło (sprawdź tutaj) wyznaczy nam kącik do długich rozmów i relaksu.

Pomocnik w kuchni

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem kuchennym są konieczne – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Dodatkowo możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem w kuchni. Psychoterapeuta w sypialni. W sypialni oczekujemy relaksu i spokoju, toteż odpowiednie będzie światło delikatniejsze. kinkiet (zobacz pozostałe informację dostępne będą tu) nad lustro wprowadzi intymną atmosferę, a lampki na szafkach nocnych pozwolą na nocne czytanie.

Drobne oszustwa

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Światło tuszuje niedoskonałości domu. Jeśli zamieszkaliśmy w przestronnej industrialnej kamienicy i przeszkadza nam mało przytulna przestrzeń, zakupmy lampy wiszące ze światłem skierowanym w dół. A jeszcze lepiej, postawmy na w pełni indywidualną i designerską lampę loftową – . Pokój o kształcie autobusu wyda się bardziej przestronny, jeśli dłuższą ścianę oświetlimy bardziej niż pozostałe. Światło halogenowe zaakcentuje ściany z łupka, belki stropowe czy kolumny kominka.
Odwiedźmy sklepy z oświetleniem, zastanówmy się, rozważmy nasz wybór, ponieważ właściwie wybrane światło istotnie, może postawić kropkę nad „i” przy aranżowaniu przestrzeni. W internecie znajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale zaprezentują się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Sklepy oferują profesjonalną pomoc w kwestii oświetlenia, i co najbardziej istotne dają gwarancję pewnych i błyskawicznych zakupów. Zobacz tutaj: Rekoforma.