Jak dobrać wygodną szafkę do współczesnej łazienki.

1 października 2021 Off By admin
Jak dobrać wygodną szafkę do współczesnej  łazienki.
Już w starożytności miejsce zwane toaletą miało służyć do relaksu i odprężenia. By stworzyć nieskrępowany, wygodny oraz pomysłowy styl łazienki należy poszukać odpowiednich mebli. Wybierając sprzęty trzeba kierować się pewnymi kryteriami tak, aby służyły nam jak najdłużej. Najważniejsze jest byśmy sprawdzili z których materiałów wyprodukowane są dane meble.

Łazienka nowoczesna

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Większa część akcesoriów do łazienki wykonana jest z płyt MDF, która to przykryta jest folią meblową gwarantująca większą trwałość przed wilgotnością. Przytrafiają się sprzęty zrobione z prawdziwego drewna jak i wykonane w całości ze szkła. Niestety te materiały nie są tak odporne jak płyta MDF. Właśnie ta odporność i niska cena spowodowały, że większość mebli zrobiona jest właśnie z tego surowca, np.: wiszące szafki łazienkowe.Jednak i tak wszystko zależy od tego jaki metraż dysponuje nasza łazienka.

Nie trzeba posiadać dużego metrażu aby nasz kącik relaksu prezentował się dumnie. W szczególności,że gama mebli jest wyjątkowo okazały i każdy wybierze coś dla siebie.Już sam wybór szafek może przyprawić nas zawrót głowy. Szafka do łazienki musi być w szczególności funkcjonalna. Posiadamy np. stojące szafki tzw słupki a także wiszące szafki łazienkowe. Wachlarz kolorów jest różnorodna ale nie ukrywając jesteśmy tradycjonalistami i standardowo wybieramy białe wiszące szafki łazienkowe. Niemniej jednak jesteśmy w stanie pokusić się o utworzenie takiego miejsca, które będzie designem odstawało od ogólnie wprowadzonych standardów. Musimy również pamiętać, by nie przesadzać z ilością mebli. Należy przeznaczyć miejsce na lustro czy wieszaki na odzież i ręczniki.

Dodatkowo dużo miejsca zajmeble (polecamy stolik pod telefon)grzejnik, który na ogół zakładany jest na ścianie. Jednakże powinno rozważyć ile szafek do łazienki jest nam potrzebne. Jedna pod umywalką na przybory kosmetyczne, szczoteczki do zębów itd. Druga na ręczniki, ściereczki oraz szlafroki. Ewentualnie można jeszcze zamontować dodatkowo szafkę kiedy mamy bardzo dużo rodzinę i wtedy kosmetyki nie mieszczą się w jednej szafce.
Reasumując: W dzisiejszych czasach na rynku mamy wyjątkowo duży asortyment szafek a także mebli do łazienki. Ich odpowiedni dobór zależny jest tylko od naszych indywidualnych preferencji jak i zainteresowań. Jeśli chodzi o wystrój łazienki to kwestia gustu, o którym się nie mówi.