Jak dobrać odpowiednio światło w pokoju dziecięcym, tak żeby dobrze się nadawało do pracy i wypoczynku.

25 lipca 2020 Off By admin
Jak dobrać odpowiednio światło w pokoju dziecięcym, tak żeby dobrze się nadawało do pracy i wypoczynku.
Odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju jest niezwykle istotne dla zdrowia jego mieszkańców. Po pierwsze będzie to dotyczyło łóżka, jakie musi mieć odpowiednią twardość ze względu na plecy, a także biurka. Biurko jest o tyle ważne, że dziecko spędza czasami przy nim wiele godzin, i jeżeli nie będą zapewnione właściwe warunki do pracy, to może się to skończyć skrzywieniem pleców lub kłopotami z oczami. Żeby wyeliminować pierwsze zagrożenie wystarczy kupić odpowiednie krzesło obrotowe, z regulacją wysokości i pilnować aby siedziało na nim prosto.

Lampa

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast jeśli chodzi o drugą sprawę, to trzeba zadbać o właściwe oświetlenie dla dzieci w całym pomieszczeniu, czyli i na samym biurku, i w całym pomieszczeniu. Tutaj wielu rodziców robi duży błąd, ograniczając się jedynie do światła głównego. Wieszają oni różnego rodzaju kinkiety dla dzieci albo zwykłe lampy i uważają, że jest po sprawie.

A tymczasem wcale tak nie jest, bo uczeń do prawidłowej pracy będzie jeszcze potrzebować lampki na biurku. Niewielka lampa w miejscu, w którym się pracuje jest bardzo ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. Górne światło, nawet jeśli byłoby odpowiednio silne, może nie wystarczyć do tego, żeby w dobrych warunkach zajmować się lekcjami czy czytać książkę.

Po prostu dziecko siedząc najczęściej będzie zasłaniać swoim ciałem światło które pada z lampy na górze, a jeżeli nawet tak nie będzie, to ma ono nieodpowiedni kąt padania. albo (zweryfikuj u źródła) biurkowa ustawiona być powinna w taki sposób, żeby w czasie pisania dziecko nie przysłaniało sobie miejsca, w którym będzie pisało. W przypadku osób praworęcznych trzeba ją postawić właśnie ze strony prawej, i skierować światło w lewo.

Typowe biurkowe lampki nie posiadają żarówek o dużej mocy, w zupełności 40 wat wystarczy do tego, aby dobrze oświetlić miejsce pracowania.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na przedstawiany w tym tekście wątek, to zobacz w tym miejscu bez ociągania uzupełniające informacje.

Bardzo popularne są w ostatnim czasie żarówki LED, cechujące się nie tylko ładnym światłem, ale także dużo mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, przez co są po prostu oszczędniejsze.