Jak dobierać buty, żeby były wygodne i przy tym bezpieczne dla naszych stóp? Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę?

21 października 2021 Off By admin
Jak dobierać buty, żeby były wygodne i przy tym bezpieczne dla naszych stóp? Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę?
Bardzo ważna kwestia odnosi się do tego, jakie kupić obuwie, aby stopy pozostawały zdrowe? Trzy podstawowe cechy dobrych butów, to na pewno wygoda, bezpieczeństwo jak również higiena.

O pierwszym punkcie nie trzeba mówić, wiadomo iż chcemy czuć się komfortowo w kupiony obuwiu. Bezpieczeństwo odnosi się do dobrej kondycji naszych stóp, gdy chcemy by tak było kupujmy buty, jakie nie będą niepotrzebnie deformować nam stóp. Higiena to przede wszystkim buty, w których zza bardzo się nie pocimy, przez to skóra na stopach jest bardziej zdrowa.

Warto wiedzieć, że estetyka jest rzeczą bardzo ważną, ale w sytuacji, kiedy nasze stopy sygnalizują nam, że coś jest źle, trzeba pójść na kompromis i stanowczo zdecydować się na bardziej praktyczne aspekty.

Zaciekawił Cię tytuł tego tekstu? Koniecznie sprawdź link (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53), tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę warto je zobaczyć.

Odnosi się to do wszystkich rodzajów butów, należy więc tak myśleć w przypadku przeróżnych rodzajów, przykładowo buty damskie reebok, jakie powinny być dobrane najlepiej. Jeśli tak zrobimy to możemy być pewni, iż będą nam służyć długo, bo firma Reebok jest godna polecenia. Należy również pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru przykładowo przy dobieraniu butów z rodzaju melisek, żeby meliski rozmiar 42 były najlepiej dopasowane. But musi być stabilny, to znaczy dobrze trzymać stopę (oferta Ceneo). Istotna będzie tu stabilność pięty i przodostopia.

buty za kostkę

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znaczną stabilność zapewni but sznurowany ponad kostkę, ponieważ sznurowadła dadzą nam największą elastyczność oraz możliwość indywidualnego dopasowania obuwia do stopy. Buty zakładane na co dzień powinny być wygodne, nasza stopa oraz palce powinny mieć odpowiednią ilość miejsca. Zalecane jest noszenie obuwia z szerszym przodostopiem, jakie daje luz dla palców stopy. Modne buty, to znaczy zwężone noski posiadane przez nas w młodości, to był kiepski pomysł, a odczujemy to zapewne w starszym wieku. Tak się dzieje, bo jedna pozycja ciasno przylegających do siebie palców powoduje deformację. Najpopularniejszymi dolegliwościami są halluksy jak i palce młotkowate.

Kiedy już deformacja ma miejsce, to zdecydować się należy na wygodniejsze oraz szersze obuwie. Warto jednak zwrócić się o poradę do specjalisty, ponieważ im szybsza wizyta u ortopedy, tym lepiej. Przy tym starajmy się nabywać obuwie od dobrych firm, dotyczy to różnych ich typów, czyli istotne są buty zimowe damskie – powinny być dobrane perfekcyjnie, albo też sandały dla panów, dotyczy to również skarpet, jak stopki męskie adidas (opłacalne produkty). Zapewne każdy z nas wie jak istotną rzeczą jest aby nasze stopy oddychały, tego powodu wybranie odpowiednich skarpetek też ma tu niebagatelne znaczenie.