Izolacje termiczne natryskowe pianą poliuretanową

17 października 2019 Off By admin
Izolacje termiczne natryskowe pianą poliuretanową
Izolacje natryskowe robią się coraz bardziej popularne w naszej ojczyźnie. Podyktowane to jest wysoką skutecznością pianki zestawiając inne surowce izolacyjne. Decydując się na izolację z pianki poliuretanowej możemy liczyć w przyszłości na znaczną redukcję kosztów przeznaczonych na utrzymanie budynku, hali bądź innej budowli. Jest to logiczne, dla przykładu jeżeli nagrzanie domu o przeciętnej nawierzchni 160m2 na rok będzie nas kosztowało około 3000zł, a decydując się na docieplenie mansardy pianką poliuretanową możemy oszczędzić 1000 złotych to z całkowitą pewnością warto wybrać izolację natryskową pianką.

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa to energooszczędna, szczelna jak też w pełni pewna metoda ociepleń. Natrysk pianki PUR może być stosowany prawie w każdym domu bez względu na przeznaczenie.Znakomicie sprawdzi się w budynkach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, murowanej lub też w halach fabrycznych. Budynki inwentarskie, obory bądź kurniki również częstokroć są izolowane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej. W tych ostatnich stosowana jest wyłącznie pianka o budowie zamknięto komórkowej.

Naniesiona kilkucentymetrowa warstwa pianki poliuretanowej od środka polepsza izolacyjność budowli, przydaje mu szczelność. Owe atrybuty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budowli. Stosując natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio przyczyniamy się do oszczędności w zużywanej energii. Koszt izolacji natryskowej może być nieco wyższy aniżeli cena, którą należy zapłacić za ocieplenie styropianem lub wełną mineralną, ale zastosowanie pianki PUR wynagradzają mniejsze rachunki za grzanie czy chłodzenie (wejdź na naszą stronę serwis chłodni warszawa) ogrzewającego się dla przykładu poddasza w lecie. Dla zainteresowanych:

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z największych atutów izolacji natryskowej jest jej metoda aplikacji. Przeciwnie do styropianu, pianka PUR dochodzi do nawet najtrudniej osiągalnych punktów, zapełnia wszystkie nieszczelności i idealnie przylega do izolowanej nawierzchni. Jej walorami są też własności akustyczne. Świetnie wygłusza wnętrza tworząc maksymalnie szczelną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może być zastosowana bez względu na kształt i rodzaj konstrukcji obiektu.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię ten temat, to wejdź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie interesująca treść (https://www.snmw.pl/). Mamy nadzieję, że w taki sposób będziemy w stanie rozwiązać wszelkie Twoje niepewności.

Cechuje ją odporność na pleśń. Gryzonie a także insekty również niechętnie ingerują w izolację.