Ile zębów powinien posiadać przeciętna osoba?

22 lutego 2021 Off By admin
Ile zębów powinien posiadać przeciętna osoba?
Natura wyposażyła człowieka w 32 zęby, ponieważ aż taka liczba jest potrzebna do normalnego żucia. Niestety z upływem lat szczęka ulega pomniejszaniu, dlatego też w im starszym wieku jesteśmy, tym większe mamy kłopoty.
Ujawniają się straty zębów czy wady zgryzu.

kot

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Szczęśliwie od dawna technologia dentystyczna jest w stanie stosować implanty zębów, które są swoistymi zamiennikami tych naturalnych. Obecnie stosowane są dwa typy implantów. Pierwszy, używany od kilkudziesięciu lat to implant wykonany z tytanu. Posiada on kształt walca o dość porowatej płaszczyźnie. Do tego jego Kolor jest srebrnoszary, więc nie wygląda on za elegancko. Posiada on jednak tę zaletę, że stosunkowo dobrze łączy się z tkanką kostną, a jest to bardzo istotne. Ich kolejnym minusem jest to, że wraz z upływem czasu mają one skłonność do obniżania linii przyzębia. W rezultacie tego typu implanty robią się w większym stopniu uwidocznione dla otoczenia.
implanty łomża

Autor: Ken Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony używane są także implanty cyrkonowe, które wyglądają o wiele bardziej estetycznie.

Znajdujący się w innym tego typu serwisie artykuł niewątpliwie również Cię zainteresuje – to wiarygodny serwis (http://www.strojemikolaja.pl/) mówiący o prezentowanej kwestii.

Ich odcień bardzo przypomina naturalną tkankę zębową, a ich kolejną zaletą jest to, że cechują się one bardzo znaczną biozgodnością, zatem szybko łączą się ze szczęką. Są one bardzo odporne na małe temperatury czy na rdzewienie.

Ekscytujący post? Jeśli tak uważasz, wcześniejsza strona (maszyny-tmc.pl/product-category/linia-do-produkcji-pelletu-pasz-tworzyw-sztucznych/) też przedstawia cenne źródło informacji, które nawiązuje do podnoszonej tematyki.

Jeśli ciekawią Cię tego typu implanty Łomża jest miastem, w którym działa bardzo dobry gabinet dentystyczny.

Pamiętaj, że na początkowej wizycie ma miejsce jedynie niezobowiązująca konsultacja wstępna, podczas której lekarz oceni dostępne możliwości. To, jakie wszczepy mogłyby być wykorzystane jest zależne od danego pacjenta i istniejących u niego warunków kostnych.