Idealnie dobrane drzwi

24 września 2018 Off By admin
Idealnie dobrane drzwi
Zakup drzwi to inwestycja na lata. A ponieważ oferta dostępna na rynku jest imponująca, wybór wymarzonego modelu na ogół nie jest łatwy. Żeby nieco ułatwić sobie zadanie, trzeba przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowić się, czego właściwie potrzebujemy. Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy kupnie wymarzonych drzwi?

drzwi wewnętrzne

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Istotne jest dokładne wymierzenie otworu drzwiowego oraz wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi możemy zwykle spotkać w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Następnym zadaniem jest wybór odpowiedniego dla nas sposobu otwierania. Największą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne tzw. uchylne, jednak nie zapomnijmy, by przed ostateczną decyzją określić, które skrzydło będzie pasowało do wnętrza: prawe czy lewe. Wówczas powinniśmy wziąć pod uwagę wystrój pomieszczenia, jego umeblowanie i lokalizację włącznika światła.

Znaczącym kryterium podczas kupna odpowiedniego modelu drzwi jest materiał, z którego są wykonane oraz wzornictwo, gdyż dobrze dobrane drzwi, mogą być głównym punktem wnętrza.
Drewno, okleina? Wybór jest uzależniony od preferowanego stylu oraz finansów. Do łask powracają białe drzwi. I nie powinna ta wiadomość nikogo dziwić, bo biały kolor wprowadza energię i optycznie powiększa małe przestrzenie, a co więcej daje poczucie czystości. Alternatywą dla drewnianych czy fornirowanych drzwi mogą być także modele szklane. Prezentują się nie tylko ładnie, lecz są także solidne i bezpieczne.

Drzwi wewnętrzne

Autor: austinpaulwhite
Skrzydła drzwiowe, mimo, że stanowią najbardziej istotną część drzwi, potrzebują wsparcia. Osobno powinniśmy zadbać o klamkę i ościeżnicę – stałą, albo regulowaną. Należycie dobrana ościeżnica – https://www.invado.pl/produkty/oscieznice – musi współgrać z grubością muru, ale również aranżacją wnętrza. Stałe ościeżnice (zobacz koniecznie) – dobrze wyglądają w większości mieszkań we współczesnym budownictwie, zaś regulowane, sprawdzają się tam, gdzie grubość muru jest niestandardowa – np. w starych kamienicach.

Dobrą stroną ościeżnic regulowanych jest również nieskomplikowany montaż. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w niedużych wnętrzach masywne obramowanie drzwi może je przytłoczyć. Wówczas ościeżnica staje się lepszym rozwiązaniem.