H2O – jak dobrze jest ten płyn szczelnie składować?

24 września 2018 Off By admin
H2O – jak dobrze jest ten płyn szczelnie składować?
Woda jest jedną z ważniejszych substancji, która niezbędna jest nam do życia. Bez niej nasz organizm nie może długo przetrwać. Już po kilku godzinach bez kropli wody pojawiają się oznaki odwodnienia – stanu, który jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale również życia. W efekcie przeróżnych sytuacji wody w kranie może brakować. Staje się tak między innymi na skutek przeróżnych usterek, które mogą przytrafić się w każdym miejscu. Także powodzie i najróżniejsze kataklizmy sprawiają, że dostęp do przeznaczonej do picia wody może być poważnie ograniczony.

woda

Źródło: pixabay.com

W takim przypadku woda musi zostać do ludzi w jakiś sposób dowieziona. Wyjściem z sytuacji okazują się być wówczas zbiorniki na wodę. Zbiorniki na wodę 1000 l to wybór rewelacyjny, jeśli woda (zdrowie-dom.pl/) ma odpowiedzieć na potrzeby wielu osób. Ilość ta jest wystarczająca na kilka dni. Zbiorniki na wodę 1000 l – na przykład takie jak te: , to jednak zbiorniki, w których na ogół przywożona jest woda do mycia. Oznacza to, że takiej wody nie powinno się używać do gotowania i picia. Zbiorniki na wodę 1000l mają w zdecydowanej większości przypadków postać cystern, które mają w specjalny kranik. Poważnie ułatwia on korzystanie ze zbiornika i pozwala na szybkie nalanie wody w wybrane naczynie. Zbiorniki na wodę powinny być oczywiście szczelne – woda nie może z nich wyciekać. Dużo większe wymagania odnoszą się do zbiorników, w których transportowana ma być woda przeznaczona do spożycia. Zbiorniki do wody pitnej mogą mieć przeróżną pojemność. W zdecydowanej większości przypadku również są bardzo duże, przez co dowieźć można wodę sporej liczbie osób. Muszą one – podobnie jak zbiorniki na wodę 1000 l – odznaczać się przede wszystkim szczelnością. Ważne jest, aby były sterylnie czyste. Zbiorniki do wodny pitnej muszą zapewniać idealną czystość wody, tak jak robią to one: . W przeciwnym razie dowieziona woda – jak uzdatnić – może stwarzać bardzo duże zagrożenie o charakterze epidemiologicznym. Pojemniki takie muszą być często myte, a woda w nich znajdująca się musi zostać zużyta w określonym czasie. Po jego upływie woda może zostać zużyta na przykład do podlania kwiatów w ogródku. Wody nie wolno już wówczas wykorzystywać do celów kulinarnych.

czysta woda

Autor: Niyati Bane
Źródło: http://www.flickr.com

Braki wody mogą zdarzyć się w różnym okresie w najróżniejszych miejscach kraju. W czasie ostatniego lata wodę trzeba było dostarczać z uwagi na długo utrzymującą się suszę – studnie najzwyczajniej w świecie wysychały. Niezależnie od tego z jakiego powodu woda musi być dostarczona musi być ona solidnie przechowywana. Pojemniki na wodę spełniać powinny mnóstwo ściśle określonych norm, które są wyjątkowo restrykcyjne w odniesieniu do tych pojemników, w których przewożona ma być woda przeznaczona do picia. Muszą one dawać pewność, że woda nie ulegnie zanieczyszczeniu, a jej spożycie nie będzie wiązało się z niewielkim nawet zagrożeniem. W przeciwnym wypadku pojemniki nie mogą być stosowane do przewożenia wody, która przeznaczona jest do spożycia.