Grobowce – zawsze opłacalny interes

24 września 2018 Off By admin
Grobowce – zawsze opłacalny interes
Jednym z wyrobów, na który zapotrzebowanie zawsze jest na takim samym poziomie, są nagrobki. Tradycja grzebania zmarłych i upamiętniania miejsca ich pochówkuliczy sobie setki lat. Z czasem typ i forma grobów zmieniały się, wprowadzano coraz to nowe materiały do ich wytwarzania. Rzecz jasna na każdym etapie typ i tworzywo na nagrobek zależy w pierwszej kolejności od finansów zamawiającego.

zakłady kamieniarskie od zawsze były zakładami rentownymi. Funkcjonują one najczęściej w pobliżu cmentarzy, gdzie mają najwięcej klientów. Im więcej więc nekropolii w danej miejscowości, tym więcej może być takich punktów. Nie dziwi więc fakt, że zapytania takie jak „ https://tborkowski.pl są tak często wpisywane w sieci.

Rodzaje nagrobków

marmur

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Nagrobki dzieli się na wiele rodzajów. Przede wszystkim rozróżnić można nagrobki pojedyncze albo podwójne, w zależności od tego, ile osób chce się pochować. W nagrobkach typu podwójnego niejednokrotnie chowa się więcej niż dwie osoby, wówczas trumny umieszcza się w jednym rzędzie. W przypadku gdy pochowanych jest więcej osób z rodziny, umieszcza się większą liczbę nagrobków obok siebie i otacza się je ogrodzeniem. Dróżki pomiędzy osobnymi nagrobkami można udekorować żwirem; najkorzystniej wygląda jasny. Poza standardowymi płytami stworzonymi z różnego rodzaju kamienia, spotyka się również czasami nagrobki drewniane. Stosuje się je jednak w większości przypadków tylko przez jakiś czas po pogrzebie, a następnie zastępuje kamienną płytą. Nagrobek drewniany nie jest bowiem tak odpornym elementem i łatwo ulega uszkodzeniom, między innymi w wyniku nasiąknięcia wodą.

Kreator nagrobkówRaczej nowym, a z pewnością dopasowanym do obecnych warunków i oczekiwań nabywców rozwiązaniem jest tak zwany kreator grobów. Jest to narzędzie, znajdujące się w witrynach internetowych firm oferujących usługi pogrzebowe. Kreator ten pozwala na indywidualny wybór takich elementów jak forma i kształt grobu oraz jego barwa, umieszczenie fotografii, napisów oraz wybór przykładowych płaskorzeźb. Kolejnym etapem jest wysłanie skończonego planu do wyceny. Dzięki temu narzędziu można uzyskać różnorodne nagrobki wzory są różne i dopasowane do rozmaitych potrzeb nabywców.