Gra, która jest wciągająca i ma coraz więcej fanów w naszym kraju. Czy wiedziałbyś jak wydostać się z zamkniętego pokoju, w jakim pełno niewiadomych?

18 czerwca 2020 Off By admin
Gra, która jest wciągająca i ma coraz więcej fanów w naszym kraju. Czy wiedziałbyś jak wydostać się z zamkniętego pokoju, w jakim pełno niewiadomych?
wiele rzeczy zdaje się proste. Trafiasz zwyczajnie do pokoju, w którym możesz znaleźć dużo tajemniczych przedmiotów. Ty i Twoi znajomi macie kilkadziesiąt minut, by znaleźć wyjście z tego miejsca. Nie jest to proste, gdyż by to zrobić musisz rozwiązać kilka łamigłówek, przydatna również jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas płynie, a Ty nie masz żadnych pomocy, jedynie co masz to Twoja głowa i to, na co wpadniesz. Poznaj escape room.

Grupa ludzi

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
taka innowacyjna forma zabawy pojawiła się w naszym kraju niespełna kilka miesięcy temu, lecz szybko zdobyła popularność. Taka rozrywka jest już w wielu miastach, w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pomimo rosnącej popularności tej gry pozostaje ona tajemnicza, a każdy komu wydaje się, że już z pewnością odnajdzie rozwiązanie może się srogo zawieść. Escape rooms to gra akcji, ale na żywo – > . Słuszne są porównania do gier komputerowych, gdyż wygląda właśnie to, jakby zostało przeniesione ze świata gry komputerowej do świata rzeczywistego. Znajdujemy się w pomieszczeniu, gdzie czeka na nas mnóstwo zagadek. Szukamy rzeczy, które mogą nas nakierować na właściwy trop.

Najczęściej mamy na to czas od 45 minut do 1 godziny. Zagadki są całkiem skomplikowane, co znaczy, że nie każdemu uda się wydostać z pokoju. Są to zagmatwane i interesujące zagadki.

Gdy uznasz, że omawiany w tym miejscu artykuł jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej galeriaoswietlenia.pl podobnych materiałów.

Zresztą, powinny być trudne i absorbujące, bo gdyby były monotonne i łatwe to nie byłoby zbytniego zainteresowania taka formą zabawy. jeżeli nie uda się rozwiązać zagadki to wchodzi członek obsługi, i podpowiada nam lub nie, jaka była łamigłówka i jak należało ją rozszyfrować. naturalnie, to zależy od nas, czy pragniemy się tego dowiedzieć. Niektórzy nie chcą znać odpowiedzi i zostają w pokoju, żeby spróbować rozszyfrować ją jeszcze raz. Jest to gra kilkuosobowa.

labirynt

Autor: ale
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od rozgrywki, w grze może brać udział od 2 do 5 osób. w trakcie rozgrywki w pokoju nie ma nikogo poza uczestnikami. Przed startem zabawy z kolei jedna z osób z obsługi tłumaczy zasady gry. Nie ma mowy z kolei o podpowiedziach w sprawie szarad i łamigłówek.

Dodatkowe wiadomości odnośnie omawianego tematu też są ekscytujące – więcej pod tym linkiem. Kliknij więc tu i przekonaj się, że to fakt.

Jak przekonują organizatorzy od czasu do czasu gracze zadziwiają ich innowacyjnym podejściem do rozwiązywanych zagadek. Ich ciekawe podejście to bardzo miłe urozmaicenie w wymyślonym wcześniej scenariuszu zabawy.

Więcej informacji: