Garść pomysłów, jak urządzić kuchnię w starym domu położonym na wsi

20 sierpnia 2020 Off By admin
Garść pomysłów, jak urządzić kuchnię w starym domu położonym na wsi
Aby zamieszkać w starym budynku, należy wprzódy ten dom pojąć. Powyższe sformułowanie brzmi dość ideologicznie, lecz niezwykle łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej stary budynek, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej gryzoni hałasujących ponad drewnianym sufitem, a podczas wietrznych nocy można usłyszeć kołatanie niedomykającego się okna na poddaszu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, można byłoby twierdzić, że nie jest to lokum dla ludzi o wybujałej wyobraźni i starganych nerwach. Tak czy owak taki dom (domy pasywne projekty) posiada jednak kilka zalet i stanowi wielkie pole do popisu, tym razem dla ludzi o artystycznej duszy.Przypatrzmy się z bliska kuchni, którą w tym przypadku nie wolno aranżować w zbyt współczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wyprodukowane z drewna bukowego, a nie z lichej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który mebel może oddać ducha takiego domu. Na samym materiale jednak poprzestać nie wypada i co więcej, należy zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze.Kuchnia w stylu vintage będzie najrozsądniejszym wyborem dla naszego kilkusetletniego domu. Cechą charakterystyczną staje się w tym przypadku zaaranżowanie wnętrza na starą modłę.

Zachęcamy Cię do zajrzenia do następnego wpisu na zbliżony temat – w nim wyszukasz dodatkowe wiadomości. Zatem idź do serwisu (https://max-meble.pl/zabudowa-wnek/) i ciesz się do woli.

W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w pomieszczeniu kuchennym rozwalających się gratów. Wszelkie sprzęty bywają jak najbardziej nowe (bateria kuchenna Oras), lecz zrobione tak, żeby imitowały te sprzed lat . Rozpoznawczym kolorem jest biel, która ślicznie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami aranżacji, czyli np. z czarnymi jak smoła moździerzami. Niemal identycznie może wyglądać salon. Taki pokój vintage również będzie naśladował swoją prezencją XIX-wieczne pomieszczenia. W jednym z rogów można śmiało postawić obły kominek, który będzie się idealnie komponował z innymi elementami dekoracji, bo przecież biel jest uniwersalnym odcieniem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage odznacza się też niestandardowymi meblami, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI stuleciu. W tym pomieszczeniu zobaczymy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki widzieliśmy w szlacheckim dworze bądź u naszej prababci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie tutaj stoją gustowne szafy i łatwo rozpoznawalne łóżka z metalowymi oparciami i postawionymi w pobliżu potężnymi skrzyniami.